Ferie zimowe to okres, na który czekają uczniowie. Po przerwie świąteczno-noworocznej jest to kolejny czas, w którym można pozwolić sobie na odpoczynek.

Wiadomo już, jak wyglądać będzie kalendarz ferii zimowych w roku szkolnym 2020/2021. Kiedy uczniowie będą mogli odpocząć?

Wiceminister zdrowia skomentował sprawę związaną z feriami

Ferie to szczególnie ważny okres dla uczniów podstawówek i szkół średnich, a także nauczycieli oraz opiekunów młodzieży. Kiedy przypada przerwa zimowa?

Okazuje się, że z powodu pandemii koronawirusa rząd zaproponował jedno rozwiązanie. W tym roku ferie zimowe nie będą podzielone na województwa. Uczniowie z całej Polski będą mieli ferie w jednym terminie i będzie to 4-17 stycznia, tuż po świętach.

Ferie zimowe. Źródło: youtube.com
Ferie zimowe. Źródło: youtube.com
Ferie zimowe. Źródło: youtube.com

Kolonie to nie tylko wyjazdy. Uczniowie, którzy zamierzali spędzić je w domach zawsze byli zachęcani do aktywności w różnych ośrodkach kulturalnych czy placówkach edukacyjnych. W tym roku będzie inaczej.

Półkolonie organizowane dla klas I-VI przebiegały będą na specjalnych warunkach. Okazuje się, ze odbywały się będą jedynie w szkole.

Może zorganizować je dyrektor lub inna organizacja, której udzieli on zgody, wśród nich mogą znaleźć się np. harcerze czy pracownicy ośrodka kultury.

Na co będą mogli sobie pozwolić Polacy w trakcie ferii zimowych?

Na stronie Ministerstwa Edukacji znajduje się szczegółowy poradnik dla wszystkich, którzy wykazują chęć zorganizowania półkolonii. Przegotowane obostrzenia maja za zadanie tak zorganizować półkolonie, aby nie narażać dzieci oraz opiekunów.

Ferie zimowe. Źródło: youtube.com
Ferie zimowe. Źródło: youtube.com
Ferie zimowe. Źródło: youtube.com

Rząd myślał także o tym, czy nie zamknąć stoków narciarskich. Jak się okazuje, pozostaną one otwarte. Jednak rządzący odradzają wybrania się w te miejsca.

Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, twierdzi, że zamknięcie stoków narciarskich miałoby opłakane skutki. Polacy bardzo często szukają sposób na ominięcie zakazów.

Polityk doradza również, aby rodzice spędzili ferie zimowe z dziećmi w domach. Będzie to najbezpieczniejsza forma wypoczynku.

Waldemar Kraska. Żródło: youtube.com
Waldemar Kraska. Żródło: youtube.com
Waldemar Kraska. Żródło: youtube.com

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO