Jak podaje portal "Biznes Info", rządzący zalecają spędzenie ferii zimowych w domach, żeby uniknąć nadmiernej transmisji wirusa w społeczeństwie. Na szczęście część dzieci będzie miało szansę na w miarę normalne spędzenie zimowego wypoczynku. O co chodzi?

Koronawirus krzyżuje nam plany

Epidemia koronawirusa pokrzyżowała nam w tym roku wiele planów. Nie mogliśmy sobie pozwolić na rodzinne celebrowanie Świąt Wielkanocnych, nie poszliśmy też 1 listopada na groby swoich bliskich. Pod znakiem obostrzeń upłyną nam również nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester.

YouTube

Inne będą także zimowe ferie. Dzieci i młodzież ze wszystkich województw będą je odbywały w tym samym czasie i zaleceniem rządu jest spędzenie ich w domu. Dla części uczniów jet szansa na namiastkę normalnych ferii.

Mowa tu o uczniach klas od I do IV, dla tórych organizowane będą półkolonie w szkołach i placówkach oświatowych. Resort edukacji podkreślił, że jest to wyjście naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którzy nie mogą zorganizować swoim pociechom opieki na czas ferii.

Wszystko będzie prowadzone oczywiście w ścisłym reżimie sanitarnym. Zajęcia w ramach półkolonii będą mogły się odbywać w świetlicach szkolnych i klasach, a grupy mogą liczyć maksymalnie 12 osób.

Wypoczynek musi zostać zgłoszony do bazy, która prowadzona jest Ministerstwo Edukacji Narodowej na stronie wypoczynek.men.gov.pl. MEN rekomenduje, aby uczniowie pozostawiali w obrębie swoich rodzinnych miejscowości. Ograniczenie mobilności ma zmniejszyć transmisję wirusa.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: