Jest wyrok w sprawie Bartłomieja W., wnuka byłego prezydenta RP. Sąd Okręgowy w Gdańsku uchylił sprawę. Wcześniejszy wyrok zakładał rok pozbawienia wolności. Sprawa dotyczy pobicia.

Były prezydent Lech Wałęsa  źródło YouTube
Były prezydent Lech Wałęsa źródło YouTube TVP

Sąd Rejonowy w Gdańsku niedawno skazał Bartłomieja W. na rok pozbawiania wolności. Mężczyzna wraz z dwojgiem kolegów miał dopuścić się pobicia szwedzkiego turysty. Wówczas wyrok sadu nakazywal oskarżonemu zaplacic 10 tysiecy złotych zadość uczynienia oraz dodatkowe 2 tysiące złotych, które przekazane zostały na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Były prezydent Lech Wałęsa  źródło YouTube Onet
Były prezydent Lech Wałęsa źródło YouTube Onet

Zdarzanie za które skazany został wnuk byłego prezydenta miało miejsce w nocy 21 maja 2018 roku. Wtedy Bartłomiej W. wraz z dwoma kolegami mieli dopuścić się pobicia turysty ze Szwecji, który spacerował po starym mieście w Gdansku. Okazalo się, ze sad zmienil wówczas kwalifikację czynu z rozboju, za który grozi do 12 lat pozbawienia wolności na pobicie. Teraz znow doszło do zmian. Sąd Okręgowy w Gdańsku uchylił wyrok ws. Bartłomieja W. Teraz sprawa ponownie zostanie wzieta na tapet. Tym razem zajmie się nią sad pierwszej instancji.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: OJCIEC UCZENNICY W TRAKCIE NAUKI ZDALNEJ ZROBIŁ COŚ DZIWACZNEGO. NAGRANIE TRAFIŁO DO SIECI, A TATA DZIEWCZYNKI STAŁ SIĘ GWIAZDĄ INTERNETU! CO ZROBIŁ

O tym się mówi w Polsce: ZNÓW POJAWIĄ SIĘ MASOWE UTRUDNIENIA DLA WIELU POLAKÓW. WSZYSTKO ZACZNIE SIĘ JUŻ 13 GRUDNIA. JEST OFICJALNE POTWIERDZENIE. TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ TŁUMÓW