Gwiazda Betlejemska jest rośliną typu bulwiastego, która wczesnym latem wytwarza pionowe grona pachnących kwiatów o wielkości do 2,5 cm. Ornithogalum można uprawiać w pojemnikach lub jako roślina domowa.

Jak dbać, aby nie gubiła liści i była piękna na dłużej

Rośliny te najlepiej rosną w pełnym słońcu, ale tolerują półcień w cieplejszych regionach. Niezbędna jest dobrze przepuszczalna gleba, w przeciwnym razie cebulki mogą raczej gnić niż kwitnąć. Gwiazda Betlejemska jest odporna w strefach cieplejszych i bardziej stabilnych temperaturowo.

Łatwo rośnie z cebul sadzonych wiosną na letnie kwitnienie lub jesienią na wiosenne zakwity w następnym roku.

Po kwitnieniu rośliny Ornithogalum przechodzą w stan uśpienia. Usuń stare liście po ich obumarciu, a następnie przesadź je na świeżą ziemię, upewniając się, że tylko podstawa bulwy jest zakryta. W okresie wzrostu należy podawać raz w miesiącu nawozem rozpuszczalnym w wodzie.

Rośliny Gwiazda Betlejemska i inne rośliny z rodziny Ornithogalum można wyhodować z nasion wysianych wiosną na płaskich powierzchniach wilgotnej mieszanki torfu i perlitu. Nasiona lekko przykryj mchem torfowym, a następnie zamknij płasko w plastikowej torbie i wstaw do lodówki na około trzy tygodnie.

Utrzymuj podlewane pod fluorescencyjnymi lampami lub w zacienionej części ogrodu do wykiełkowania, co może zająć od jednego do sześciu miesięcy. Kiedy młode sadzonki rozwiną swoje prawdziwe liście, możesz przesadzić je do ostatecznego miejsca, gdzie miną cztery lata, zanim zobaczysz pierwsze kwiaty. Gwiazda Betlejemska może być również rozmnażana przez przesunięte cebule usunięte z gromady i sadzone wiosną do lata na głębokość około 10 cm.

O tym się mówi: 12 sierpnia 2020 roku. Ministerstwo Zdrowia przeszło samo siebie. Najnowsze statystyki, jakie podano przechodzą ludzkie pojęcie

Zerknij tutaj: Ivan Komarenko nie odpuszcza. Ostro apeluje do Łukasza Szumowskiego słowami najnowszej piosenki "Mity i kity"