Jo Scollen, lat 47 i jej mąż Jason, lat 49, cierpieli z powodu utraty dziecka prawie co roku, odkąd zaczęli starać się o dziecko w 2000 roku, a w pewnym momencie lekarze nawet powiedzieli im, że „równie dobrze mogą się poddać”.

Ciężka batalia, trudne decyzje

Jo nie miała problemów z zajściem w ciążę, ale ciąża nigdy nie trwała dłużej niż 14 tygodni i początkowo lekarze nie mogli zrozumieć, dlaczego. Próbowali zapłodnienia in vitro, ale to nie zadziałało, a gdy kończyły się fundusze, Jo straciła nadzieję, gdy wzięła udział w konkursie na bezpłatną rundę leczenia bezpłodności na Cyprze „z desperacji”.

Wbrew wszelkim przeciwnościom, które pokonali, procedura zadziałała, a para z Wimbledonu w południowo-zachodnim Londynie powitała w rodzinie w zeszłym roku małą Jessicę Rose.

Ich zabieg został zaplanowany w klinice Dunya na Cyprze, a para podróżowała przez 36 godzin z domu w Hiszpanii w listopadzie 2018 roku. Chociaż cykl in vitro był bezpłatny, musieli sfinansować sobie podróż, co nie było łatwe, ponieważ musieli jechać przez Stambuł.

Było wiele opóźnień w lotach i musieli zadbać o opiekę nad ich wieloma zwierzętami, ale w przypadku zapłodnienia in vitro wszystko ma bardzo ścisły harmonogram, więc musieli natychmiast wyjechać.

YT

Wszędzie w rezultaciezdąrzyli, czego cudownym owocem jest córeczka jessica Rose.

Co o tym sądzisz?

O tym się mówi: Ministerstwo Zdrowia ma dobre informacje na temat epidemii. Jest najnowszy raport resortu, statystyka nastraja optymistycznie

Zerknij: Grzegorz Komendarek z serialu "Złotopolscy". Jego nagłe odejście z tego świata wstrząsnęło Polską. Jak dzisiaj wygląda miejsce jego spoczynku

Nie przegap tego: Ania Bardowska ma męża Bohatera. Grzegorz uratował człowieka. Co się stało