Wbrew temu, co mówiono początkowo, szczepienia na koronawirusa mają być darmowe oraz nieobowiązkowe, informacje te przekazał Dziennik Gazeta Prawna. Aktualnie trwa przygotowywanie strategii dystrybucji szczepionki. Szczegóły w tej sprawie mamy poznać w ciągu najbliższych dni.

Szczepionki na koronawirusa mają być darmowe i dobrowolne

Szczepienia. Screen: YouTube
Szczepienia. Screen: YouTube
Szczepienia. Screen: YouTube

Jak wiadomo początkowo mówiono o tym, ze szczepionki będą płatne, jak się jednak okazuje postanowiono zrezygnować z tego planu. Koszt preparatu ma pokryć budżet państwa, strzykawki i igły zostaną udostępnione przez Agencję Rezerw Materiałowych.

Jak przekazał informator Dziennika Gazety Prawnej, w pierwszej kolejności zaszczepione będą osoby starsze. Decyzja o tym, ze szczepionka ma być darmowa zapadła przede wszystkim ze względów formalnych. Darmowe szczepienia przebiegną znacznie szybciej i nie będą wymagały dodatkowej papirologii.

Jak przeprowadzane będą szczepienia jeszcze nie wiadomo. Podobno rząd przygotował aż piec rozwiązań. Jak jednak wiadomo będzie ono przebiegało najprawdopodobniej w szpitalu. Pacjent po zażyciu szczepionki będzie musiał pozostać na obserwacji przez poł godziny. Dlatego tez rząd przygotuje specjalne punkty sczepień ( na każdą gminę jedno ), w którym szczepionka podawana będzie przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

Szczepienie na COVID-19. Źródło: rp.pl
Szczepienie na COVID-19. Źródło: rp.pl

W pierwszej kolejności z możliwości szczepienia maja moc skorzystać służby medyczne.

Jak informował portal "Życie": PRAWDZIWIE ZATRWAŻAJĄCA SYTUACJA POGOTOWIA WARSZAWSKIEGO. SPORZĄDZONO SZCZEGÓŁOWE STATYSTYKI DOTYCZĄCE KORONAWIRUSA W LICZBACH. TE DANE SĄ WRĘCZ NIE DO WIARY

Przypomnij sobie: MOCNY KOMENTARZ PROFESORA KRZYSZTOFA SIMONA W SPRAWIE OBOSTRZEŃ W GRUDNIU I STYCZNIU. ZDANIEM SPECJALISTY SĄ ONE NIELOGICZNE I NIEZROZUMIAŁE. NIE ZOSTAWIŁ NA NICH SUCHEJ NITKI