Górale mają dość i postanowili zawalczyć o swoje! Wiedzą, ze przy obecnych obostrzeniach, które mają być utrzymane przez cały styczeń, szczególnie w trakcie zapowiadanych ferii zimowych najpewniej wielu z nich czeka bankructwo. Zadeklarowali, że nie odpuszczą i przeprowadzą strajk generalny w stolicy. Postawili jednak rządowi ultimatum. Mają być również inne formy protestu.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, ze strajk generalny w Warszawie faktycznie dojdzie do skutku już 6 grudnia. Górale i właściciele hoteli, pensjonatów, lokali gastronomicznych i wielu firm w branży hotelarskiej, gastronomicznej i turystycznej nie zamierzają odpuścić, bo od poluzowania obostrzeń zależy ich zawodowe i finansowe „być albo nie być” Decyzja rządu w sprawie obostrzeń wywołała potężny sprzeciw społeczny, a właściciele wielu przedsiębiorstw mają zwyczajnie dość.

Na 6 grudnia zapowiedziano strajk generalny na ulicach Warszawy! Protestujący już teraz domagają się zniesienia obostrzeń i postawili ultimatum. Czy stolicę czeka paraliż

„Panie Dworczyk, nikt nie przyjedzie na jeden dzień na stoki, które otwieracie tylko po to, żeby prezydent Duda mógł sobie pojeździć, ponieważ hotelarze zakopiańscy zablokują zakopiankę” - stwierdził Piotr Zygarski, właściciel hotelu PRL w rozmowie z portalem Money Pl, cytowany przez Pikio.

Faktycznie, prezydent ma prawo do skorzystania z urlopu zimowego z zakwaterowaniem w górskiej rezydencji dla polskiej głowy państwa. Andrzej Duda omija bowiem w ten sposób restrykcje związane z zamknięciem dla turystów i narciarzy hoteli czy restauracji, a stoki i wyciągi mają być bowiem otwarte, co zapowiedział już po negocjacjach z branżą Jarosław Gowin.

Górale zapowiadają, ze jeśli rząd nie odwoła obostrzeń lub w jakikolwiek sposób ich nie złagodzi to przyjadą do Warszawie 6 grudnia, by zorganizować strajk generalny aż do skutku.

Do rządu trafił również wniosek samorządów gmin i powiatów górskich o przywrócenie ferii zimowych od 4 stycznia do 14 marca, czyli w ciągu 10 tygodni, jak ma to miejsce co roku.

fot. Youtube @DJahjeBand724

Jak informował portal "Życie": SENIORZY JUŻ W PRZYSZŁYM ROKU MOGĄ SPODZIEWAĆ SIĘ KOLEJNEGO I ZUPEŁNIE NOWEGO ŚWIADCZENIA. DO EMERYTÓW W POLSCE TRAFIĄ SPORE PIENIĄDZE. ILE DOSTANĄ

Przypomnij sobie: ZDUMIEWAJĄCA PRAWDA O ŻYCIU UWIELBIANEGO PRZEZ POLAKÓW AKTORA WYSZŁA NA JAW PO LATACH! LEON NIEMCZYK SKRYWAŁ WIELE TAJEMNIC I NIE BYŁ BOGACZEM

Portal "Życie" pisał również: SYN OŻENIŁ SIĘ Z WIEJSKĄ PANNĄ LEKKICH OBYCZAJÓW W CIĄŻY, A JEGO MATKA CHCIAŁA WYKONAĆ TEST NA OJCOSTWO. GDY ODKRYŁA POWÓD ŚLUBU DOSŁOWNIE ZANIEMÓWIŁA