Jak podaje "Pikio", aktor Andrzej maria Marczewski obchodziłby szóstego grudnia swoje 85 urodziny, jednak nie doczekał.

Związek Artystów Scen Polskich pogrążony w smutku informuje o odejściu genialnego aktora

Miał w swoim życiu wiele ról do odegrania i nie były to tylko role aktorskie. Był reżyserem, autorem i wydawcą książek, a także dramaturgiem i producentem teatralnym. Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi, sprawował także funkcję dyrektora takich teatrów, jak Dramatyczny w Wałbrzychu, im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, koszaliński Teatr Dramatyczny, czy warszawski Teatr Rozmaitości.

Otrzymał brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Jak przyznał wówczas w wywiadzie, teatr był jego "sposobem wyrażania świata w wymiarze ducha".

Związek Artystów Scen Polskich na swoim koncie na Facebooku, pogrążony w żalu opublikował przejmujący post ze smutną wiadomością.

Przyszedł na świat 15 lutego 1947 roku w Warszawie. Jako człowiek wielu talentów, skończył wydział łódzkiej reżysterski państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera. W 1972 roku, został załozycielem grupy ARA, czyli "Autor, Reżyser, Aktor". Grupa ta odzwierciedlała jego pasje i talenty. W latach 1974-1977, był pracownikiem Wytwórni Filmów Czołówka, by potem objąć stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym.

Wszystkim bliskim i przyjaciołom zmarłego składamy najszczersze kondolencie.

O tym się mówi: Była bardzo znana z roli w serialu "07 zgłoś się". Nagle zniknęła widzom z oczu. Co się stało

Zerknij tutaj: Najnowsze doniesienia płyną z Ministerstwa Zdrowia. Statystyki zakażeń nie napawają wakacyjnym optymizmem

Nie przegap: Małgorzata Rozenek-Majdan publikuje bardzo ważny apel. Chodzi o zdrowie i życie. Sprawa zakończy się w sądzie