Zarówno Justyna, jak i Magda Steczkowskie poświęciły swoje życie karierze muzycznej. Miłością do tej dziedziny sztuki z pewnością zaraziła je mama, Danuta, która prywatnie była pedagogiem muzyki i uczyła dzieci śpiewu w chórze. Dziewczyny zawdzięczają jednak matce znacznie więcej. Postanowiły opowiedzieć o tym, jakim była człowiekiem.

Zaskakujące kulisy miłości Danuty i Stanisława Steczkowskich

Niewielu zapewne wie o tym, że najstarsza z sióstr Steczkowskich, Agata, przyszła na świat jako... córka księdza.

Stanisław Steczkowski przez długi czas był bowiem duchownym. To właśnie podczas pełnienia posługi poznał Danutę, w której się zakochał. Zanim zdążył porzucić kapłaństwo, na świat przyszła ich pierwsza córka. To właśnie ona, Agata, zdecydowała się zdradzić kulisy miłości swoich rodziców.

"Moja mama jest bardzo skromną i skrytą osobą. Dała ojcu całkowitą wolność wyboru. Była przekonana, że spędzi ze mną sama całe życie. Kochała tylko jednego mężczyznę, mojego ojca, ale nawet nie marzyła o tym, że on porzuci kapłaństwo, żeby z nią żyć, mieszkać, wychowywać dzieci czy w ogóle płodzić kolejne potomstwo. Nigdy nie naciskała taty, nie płakała, nie szantażowała emocjonalnie. Zdawała sobie sprawę z tego, jak bardzo ludzie go uwielbiali jako księdza, ponieważ okazywali to na każdym kroku" - wyznała w jednym z wywiadów.

Najstarsza z sióstr podkreśla również, że Danuta nie uwiodła mężczyzny - Stanisław kochał ją i oboje poszliby za sobą w ogień. Ta historia dowodzi, jak wielką miłością darzyli się rodzice Steczkowskich.

Danuta i Stanisław Steczkowscy (fot. Maciej Czajkowski/FORUM)
Danuta i Stanisław Steczkowscy (fot. Maciej Czajkowski/FORUM)

Śmierć matki była dla sióstr niebywałym ciosem. Wzruszającymi słowami podzieliła się również Justyna na swoim Instagramie.

"Jestem wdzięczna Bogu za to, że miałam taką mamę, za to, że mogłam z nią być do końca... Pielęgnować ją, masować obolałe stopy, śpiewać jej ulubione piosenki na dobranoc, swoim służeniem jej pokazywać jak ważna była dla mnie, jak bardzo wdzięczna jej jestem za życie, które mi dała, za miłość i troskę, którą nas obdarowała" - napisała piosenkarka.

Do tych słów załączyła wyjątkowy filmik, zawierający zdjęcia oraz nagrania z udziałem uśmiechniętej mamy w towarzystwie rodziny. Jest on niezwykle wzruszający i doskonale ukazuje, jakim człowiekiem dla swoich dzieci była Danuta.

Zobacz także: Czas na powrót do dzieciństwa. "Piątek z Pankracym" dekady temu robił furorę w polskiej telewizji

Może cię zainteresować: To nieprawdopodobne, jak wygląda Nel z filmu „W pustyni i w puszczy”. Dziewczyna zachwyca swoją urodą

Pisaliśmy również o: Harry i Meghan po raz kolejny narażają się Brytyjczykom. Zrobili coś niewybaczalnego