"Lelum" donosi o tym, o czym już wiemy od jakiegoś czasu. Mianowicie o chorobie Mandaryny, która będąc jeszcze w ciąży z córeczką, dowiedziała się o tym, że ma cukrzycę.

Mroczny pasażer

Cukrzyca to stan zdrowia, w którym organizm ma trudności z przekształcaniem glukozy (rodzaj cukru) w energię. Prowadzi to do wysokiego poziomu cukru we krwi (hiperglikemia). Poziom glukozy we krwi jest normalnie kontrolowany przez hormon zwany insuliną, który przekształca glukozę w energię.

Cukrzyca występuje, gdy trzustka nie może wytwarzać insuliny lub gdy organizm nie może jej wykorzystać, ponieważ urosła zbytnio. Istnieje kilka rodzajów cukrzycy:

Cukrzyca typu 1 występuje, gdy układ odpornościowy człowieka rozkłada komórki trzustki wytwarzające insulinę.

Cukrzyca typu 2 występuje, gdy komórki organizmu nie reagują skutecznie na insulinę lub tracą zdolność do wytwarzania wystarczającej ilości insuliny w trzustce. Powoduje to, że glukoza pozostaje we krwi, prowadząc do wyższego niż normalnie poziomu glukozy w organizmie.

Cukrzyca ciążowa występuje, gdy kobieta w czasie ciąży doświadcza wysokiego poziomu glukozy we krwi. Zwykle ustępuje po urodzeniu dziecka. Kobiety cierpiące na cukrzycę ciążową są bardziej narażone na rozwój cukrzycy typu 2 w przyszłości.

Stan przedcukrzycowy występuje, gdy poziom glukozy we krwi jest wyższy niż zwykle, ale nie jest wystarczająco wysoki, aby można było rozpoznać cukrzycę. Jakie są objawy cukrzycy?

Typowe objawy cukrzycy to: nadmierne pragnienie lub głód, oddawanie większej ilości moczu niż zwykle, uczucie zmęczenia i ospałości, niewyjaśniona utrata masy ciała (dla typu 1) lub stopniowy przyrost masy ciała (dla typu 2), rany, które goją się powoli, swędzenie skóry lub infekcje skóry, rozmazany obraz widzenia.

Cukrzyca typu 1 jest zwykle szybko wykrywana, ponieważ objawy mogą pojawić się nagle. Większość osób z cukrzycą typu 1 jest diagnozowana przed 19 rokiem życia. Jednak wiele osób z cukrzycą typu 2 nie ma żadnych objawów lub ma objawy, które pozostają niezauważone przez długi czas.

Jakie macie doświadczenia w tym zakresie?

O tym sie mówi: Jeśli po zapłacie gotówką otrzymasz resztę w 19-złotowym banknocie, będziesz szczęściarzem. Nominał jest wiele wart

Zerknij tutaj: Była bardzo znana z roli w serialu "07 zgłoś się". Nagle zniknęła widzom z oczu. Co się stało