Chirurgia plastyczna ukrywa przed oczami innych to, co stało się z nią 38 lat temu, kiedy była bardzo młoda. Wtedy jedyne co miała to nadzieja i jedno zdjęcie.

Amanda urodziła się w 1977 roku. W wieku 3 miesięcy zsunęła się z kanapy prosto do parowaru z wrzącą wodą, który stał na podłodze. W tym czasie rodziców nie było w pobliżu. Jednak w porę usłyszeli krzyki i uratowali dziecko. Niestety jej ciało było bardzo poparzone i konieczne było zabranie jej do centrum medycznego.

Jej wybawieniem okazał się jeden człowiek, którego nigdy nie zapomni.

Siostra Susan Berger zrobiła dla małej ofiary znacznie więcej, niż można było od niej wymagać. W opiece nad dziewczynką okazywała szczerą troskę i oddanie, godzinami nosiła ją na rękach, okazywała czułość, uspokajała i rozśmieszała, gdy się denerwowała i zaczynała płakać.

To zdjęcie zostało zrobione przez Carla Howarda po operacji. Amanda jest zabandażowana, ale jej oczy błyszczą radością i spokojem — wszystko dzięki trosce i życzliwemu sercu pielęgniarki. Po latach to zdjęcie stanie się najważniejszym skarbem Amandy.

Kiedy dziewczyna została wypisana ze szpitala, musiała przejść przez jeszcze trudniejsze chwile. W szkole żartowano z niej, wyśmiewano ją i wyszydzano za jej blizny. Każdego dnia wracała do domu cała we łzach.

W takich momentach dziewczynę mógł uspokoić tylko zdjęcie tej samej pielęgniarki, której imienia nawet nie znała. Amanda rozmawiała z nią, wylewała cały swój smutek przed kobietą, która tak bardzo się o nią troszczyła i tak bardzo ją kochała.

W wieku 18 lat, dzięki kilku operacjom plastycznym, blizny dziewczynki stały się niewidoczne. Jej życie zaczęło się poprawiać, ale ona wciąż próbowała znaleźć nieznajomą ze zdjęcia z 1977 roku. Amanda opisała swoją historię na Facebooku, aby pomóc jej poznać tę wyjątkową pielęgniarkę.

Dziewczyna miała niesamowite szczęście, bo ten post zobaczyła była koleżanka Susan. Rozpoznał kobietę i powiedział Amandzie. Widząc pielęgniarkę, Amanda zaczęła płakać i rzuciła się, by ją przytulić. "Czy naprawdę się spotkałyśmy!" - zawołała dziewczyna.

Susan przez cały ten czas pamiętała również swojej małej pacjentce. Podkreśla, że Amanda była bardzo odważna. Susan trzymała ją w ramionach i zobaczyła spokojne, ufne spojrzenie dziecka, które bardzo ją poruszyło tym bardziej, że wiedziała, jak bardzo trudna operacja ją czeka.

Susan była pod wielkim wrażeniem i wzruszona wdzięcznością Amandy. Kiedy kobieta dowiedziała się, że dziewczyna zatrzymała to zdjęcie, łzy napłynęły jej do oczu.

Po tak ciepłym spotkaniu dziennikarze zapytali Amandę, czy będzie to początek silnej przyjaźni, na co dziewczyna odpowiedziała: „Przyjaźnimy się od dawna! Susan po prostu o tym nie wiedziała!".

To też może cię zainteresować: WALDEMAR KRASKA Z NOWYMI WIEŚCIAMI O STANIE POLSKIEJ OCHRONY ZDROWIA. WICEMINISTER PRZEKONUJE, ŻE DO WALKI Z PANDEMIĄ URUCHOMIONO WSZYSTKO, CO MOŻLIWE

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TEGOROCZNE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA SPĘDZIMY SAMOTNIE? W OSTATNIM WYWIADZIE MINISTER ZDROWIA ADAM NIEDZIELSKI ROZWIAŁ WSZYSTKIE WĄTPLIWOŚCI

O tym się mówi w Polsce: CZY WIERNYCH W POLSCE CZEKA CAŁKOWITY ZAKAZ PRZYJMOWANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ? W MINISTERSTWIE ZDROWIA ZNALAZŁ SIĘ WNIOSEK, JEST ODPOWIEDŹ RESORTU