Personel szpitali, które nie radzą sobie w czasie pandemii jest przepracowany. Pielęgniarki pracują w bardzo trudnych warunkach. Często starają się nie pic, by nie korzystać z toalety, co jest ogromnym utrudnieniem mając na sobie strój ochronny, który po każdym przekroczeniu oddziału należy dezynfekować. Rząd obiecał pielęgniarkom podwyżki. Niestety do tej pory ich nie ma.

Jak poinformowała w swoim poście na Facebooku Krystyna Ptok, przewodnicząca OZZPiP, śmiertelność pielęgniarek znacznie wzrosła. Tylko w pierwszej połowie listopada zmarło więcej pielęgniarek niż przez poł roku epidemii koronawirusa.

Pielęgniarka
Pielęgniarka
Pielęgniarka

Krystyna Ptok nie ukrywa, ze sytuacja w Polsce jest tragiczna. Braki kadrowe utrudniają prace pielęgniarkom, które często wycieńczone z przepracowania i przemęczenia znacznie podupadają na zdrowiu. Co gorsza zdarzają się także zgodny. W samych dwóch pierwszych tygodniach listopada było ich więcej niż przez poł roku trwania pandemii.

Jak przekazuje szefowa OZZPiP zdarzają się takie sytuacje, w których praca wymaga niezwykłych umiejętności. Chodzi o momenty, w których na 80 pacjentów przypadają zaledwie dwie pielęgniarki. To nie może się udać!

Krystyna Ptok zdecydowała się na naprawdę szczere wyznanie. Jak powiedziała przez aktualna sytuacje życie traci jedna pielęgniarka dziennie. Jest to wynik przepracowania. Sytuacja jest o tyle niepokojąca, ze przemęczone i nieradzące sobie z sytuacja pielęgniarki nie wykluczają strajku generalnego. Jeśli rząd nie wprowadzi zmian, nie zwiększy personelu, nie wprowadzi podwyżek, może dojść do tego, ze pielęgniarki wyjdą na ulice. Niestety będzie to miało tragiczne skutki.

To też może cię zainteresować: URZĘDNICY DOKŁADNIE PRZEŚWIETLAJĄ MAJĄTEK I DOCHODY. PRZEWIDZIANO KARY DLA TYCH, KTÓRZY UCHYLĄ SIĘ OD ODPOWIEDZI

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NOWE WIEŚCI W SPRAWIE FOTOREPORTERA, KTÓRY ZOSTAŁ POSZKODOWANY PODCZAS MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI. WSZCZĘTO POSTĘPOWANIE, SPRAWĄ ZAJMUJE SIĘ PROKURATURA

O tym się mówi w Polsce: BARDZO MOCNE SŁOWA RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO NA TEMAT JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. CZY KONFLIKT POMIĘDZY POLITYKAMI ZNÓW PRZYBIERZE NA SILE