"Onpress" donosi, że już na początku grudnia zajdą poważne zmiany dotyczące wszystkich kierowców poruszających się po polskich drogach.

Ministerstwo Cyfryzacji potwierdziło wejście w życie mPrawa Jazdy

Ta nowelizacja z pewnością będzie przyjęta entuzjastycznie przez tych zapominalskich, którzy bardzo często po zmianie torebki lub płaszcza, zapominają zabrać ze sobą dokumenty, w tym też prawo jazdy. To duzy kłopot i źródło stresu.

Od piątego grudnia bieżącego roku, nie będzie obowiązku posiadania przy sobie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdów. Warunkiem możliwości skorzystania z tej możliwości, będzie korzystanie z aplikacji mObywatel, która zawierać ma elektroniczną wersję naszego prawa jazdy.

Czyli kiedy będzie można poruszać się pojazdem po wejściu w życie nowelizacji i rozpoczęciu użytkowania aplikacji? Kiedy tylko wszystkie niezbędne dane dotra do Centralnej Ewidencji Pojazdów, będzie można wsiąść do samochodu bez fizycznego dokumentu prawa jazdy.

Mimister Cyfryzacji wyjaśnia:

Z tego rozwiązania mogą korzystać właściciele i współwłaściciele pojazdów, więc wszyscy ci, którzy są zarejestrowani w Centralnej Ewidencji Pojazdów jako posiadacze samochodów, motorów, skuterów, itd”

mPrawo Jazdy oraz mPojazd to przestrzenie, w których wirtualnie i bez naszej fizycznej kontroli będą znajdować się wszelkie nasze dane, oraz dane pojazdu, którym dysponujemy. Porównując tę sytuację do likwidacji gotówki na rzecz waluty wirtualnej, możemy mieć obawy, że całkowicie stracimy kontrolę nad naszymi danymi i dobrami materialnymi.

Co sądzicie o nowelizacji?

O tym się mówi: Czy królowa Elżbieta II zobaczy jeszcze prawnuka? Zaskakujące doniesienia z Wielkiej Brytanii

Zerknij tutaj: 12 sierpnia 2020 roku. Ministerstwo Zdrowia przeszło samo siebie. Najnowsze statystyki, jakie podano przechodzą ludzkie pojęcie

Nie przegap tego: Ta modlitwa służy duchowej mądrości. Warto poznać jej słowa, by mądrość gościła w naszym życiu na co dzień