Z informacji przekazanych przez portal "Wirtualna Polska", były prezydent Bronisław Komorowski uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Informację o zakażeniu potwierdził sam Komorowski w rozmowie z portalem "Onet".

Bronisław Komorowski zakażony koronawirusem

O pozytywnym wyniku testu na koronawirusa były prezydent Bronisław Komorowski dowiedział się w środę 11 listopada. W rozmowie z "Onetem" Bronisław Komorowski przyznał, że nie jest w stanie powiedzieć ani kiedy, ani w jakich okolicznościach doszło u niego do zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Przestrzegł wszystkich wskazując, że do zakażenia może dojść "zupełnym przypadkiem".

YouTube

Bronisław Komorowski od momentu wybuchu pandemii koronawirusa przebywa w swoim domu w Budzie Ruskiej na Podlasiu. Miejsce wydawało się w pełni bezpieczne, bo przez bardzo długi czas nie odnotowywano tam ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem. Zdaniem byłego prezydenta wpływa na zmiaę tej sytuacji miały uroczystości rodzinne.

Liczba zakażeń koronawirusem w naszym kraju od dłuższego czasu utrzymuje się na poziomie przekraczającym 20 tysięcy przypadków dziennie. Tylko w czwartek 12 listopada resort zdrowia przekazał informację o 22 683 nowych przypadkach oraz o śmierci kolejnych 275 osób (52 z nich nie miało chorób towarzyszących). Najwięcej zakażeń wykryto na Śląsku (3911), Wielkopolsce (2232) oraz w Małopolsce (2132).

Zdaniem doradcy premiera, prof. Horbana faktyczna dzienna liczba zachorowań jest znacznie wyższa, o czym pisaliśmy tutaj.

Podzielacie opinię Bronisława Komorowskiego, co do tego, że imprezy rodzinne są przyczyną zakążeń?

To też może cię zainteresować: Zatrważająca sytuacja polskiej służby zdrowia. Niebawem lekarze zaczną stawać przed ciężkim dylematem etycznym. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Stan zdrowia Ewy Drzyzgi nie jest najlepszy? Czy fani mają powody do niepokoju? Znana prezenterka dusiła się na wizji

O tym się mówi: Rafał Trzaskowski w mocnych słowach o Marszu Niepodległości. Dostało się protestującym i TVP