Lidl to jedna z najpopularniejszych sieci sklepów w naszym kraju. Firma nieustannie stara się wychodzić naprzeciw potrzebom swoich klientów i organizuje przeróżne akcje dedykowane specjalnie dla nich.

Niespodzianka dla seniorów!

Nieustannie w sklepach Lidl mamy do czynienia z wieloma akcjami promocyjnymi oraz przecenami. Co więcej, podczas pandemii koronawirusa Lidl wydłużył także godziny otwarcia swoich sklepów, tak aby każdy klient spokojnie mógł zrobić zakupy.

Okazuje się jednak, że to nie koniec niespodzianek jakie wprowadza Lidl. Jak informuje portal Smakosze, tym razem sklep przygotował coś ekstra specjalnie z okazji Dnia Seniora!

Dzień Seniora obchodzony jest dokładnie 14 listopada, czyli dziś. Celem tego święta jest pokazanie społeczeństwu, że wiek wcale nie wyklucza nikogo z aktywności w społeczeństwie, a nawet starsze osoby są pełne sił do działania i podejmowania różnorodnych aktywności!

Warto przywiązać większą uwagę do diety!

Z tego też powodu Lidl postanowił wspomóc nieco seniorów. Firma postanowiła bowiem wydać książkę „Jeść zdrowiej i żyć dłużej. Żywienie osób w starszym wieku”. Książka została wydana przy współpracy z Narodowym Centrum Edukacji Żywieniowej, a nadzór nad całym przedsięwzięciem sprawował profesor Mirosław Jarosz.

Okazuje się, że aż 70% chorób, na które cierpią osoby starsze wynika właśnie z ich złej diety. Książka wydana przez Lidl w jasny i prosty sposób wyjaśnia jak zmienić swoje nawyki żywieniowe w taki sposób, aby jeszcze długo cieszyć się pełnią sił!

Nie można także zapominać o tym, jak ważna jest aktywność fizyczna, także w przypadku osób starszych. Aktywność ta musi być co prawda dostosowana do wieku i możliwości seniorów, ale nawet spokojne spacery potrafią zdziałać cuda!