Pandemia koronawirusa trwa w dobre i nie odpuszcza. Służba zdrowia jest w coraz gorszej sytuacji. Potrzebna jest pomoc. W związku z tym Kancelaria premiera wydala pilny apel.

Kancelaria Premiera wydala pilny apel do Polaków

Jak wiadomo w walce z koronawirusem pomaga osocze ozdrowieńców. Media starają się apelować do Polaków o to, by zgłaszali się i pomagali tym innym. Z takim samym apelem wyszedł nawet sam prezydent Andrzej Duda, który apelował do ozdrowieńców podczas swojego orędzia z okazji Święta Niepodległości. Teraz z takim apelem wystartowała Kancelaria Premiera.

Osocze ozdrowieńców jest niezwykle potrzebne w leczeniu COVID-19. Najbardziej potrzebują go osoby, które przechodzą wirusa niezwykle ciężko. Co ważne jeden ozdrowieniec może uratować kilka żyć. Można oddawać osocze kilkukrotnie, a co ciekawe jedna wizyta w Centrum Krwiodawstwa pozwala na ocalenie aż trzech chorych.

Jeden ozdrowieniec może oddać osocze nawet kilka razy, oczywiście konieczne jest zachowanie odpowiednich odstępów czasu. Zaledwie jedna wizyta w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pozwala na pomoc w pokonaniu choroby aż trzem pacjentom! Kto może oddać osocze?

Osocze mogą oddać osoby w wieku 18 – 65 lat, które przeszły zakażenie SARS-CoV-2 i wyzdrowiały. Od czasu ustąpienia objawów koronawirusa musi minąć co najmniej 28 dni. Ponadto oddający musi spełnić podobne kryteria jak w przypadku oddawania krwi.

To też może cię zainteresować: WICEPREMIER W AUDYCJI NA ŻYWO UJAWNIŁ WAŻNĄ INFORMACJĘ. CZY JEST NADZIEJA NA POWRÓT DO NORMALNEGO ŻYCIA

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ZNANA POLSKA PODRÓŻNICZKA ODWAŻYŁA WYZNAĆ BARDZO BOLESNĄ PRAWDĘ. MARTYNA WOJCIECHOWSKA PRZESZŁA PRZEZ PIEKŁO. O CO CHODZI

O tym się mówi w Polsce: POLSCY KIEROWCY NIE WIEDZĄ, CO ROBIĆ, OTRZYMUJĄC MANDATY ZA WYMIANĘ OPON. RESORT ZDROWIA STAWIA SPRAWĘ JASNO I WYJAŚNIA, CZY TO ZGODNE Z PRZEPISAMI