"VIVA" przypomina, że 25 lat temu, księżna Diana udzieliła wywiadu, rozmawiając z dziennikarzem Martinem Bashirem. Czy wiedziała, jaki to będzie miało wpływ na monarchę i dalsze wydarzenia?

Niezapomniany wywiad - naga prawda o monarsze?

YT

Do ostatniecj chwili trzymała ten zamiar w tajemnicy, szczególnie przed królową Elżbietą II, gdyż jak przyznała, że „w tym małżeństwie były trzy osoby, więc było trochę tłoczno” podczas wywiadu z 1995 r., który wywołał wstrząs na całym świecie.

Według filmu dokumentalnego ITV, Diana została zapytana, kiedy należy opublikować wywiad. Redaktor Ian Corcoran powiedział, że Martin Bashir zasugerował, aby zapytać księżną Dianę. Wyślizgnął się z pokoju, aby telefonicznie rozmówić się z księżną, by po chwili wrócić i oznajmić, że zaproponowała datę, która była urodzinami księcia Karola”.

Zgodnie z dokumentem, Diana podobno wierzyła, że ​​była obserwowana przez tajne służby po rozstaniu z księciem Karolem. Biograf Diany, Andrew Morton, powiedział: „Diana z pewnością była bardzo zaniepokojona tajnymi służbami, MI5, MI6. „Dziwne rzeczy działy się w domach księcia i księżnej Walii.

Sama niewierność nie była niczym nowym, ale kiedy księżna Diana przyznała w brytyjskiej telewizji, że była niewierna księciu Karolowi, „ pogrążyła monarchię w największym kryzysie od czasu abdykacji.

20 listopada 1995 roku, BBC wyemitowało pierwszy indywidualny wywiad z Dianą. Osiągnięcie niezależności w tym zakresie było możliwe dzięki ukrywaniu jej spotkania z Martinem Bashirem z BBC przed Pałacem Buckingham.

Skorzystała z okazji, aby odnieść się do napięć w swoim małżeństwie, swoich zmagań z depresją poporodową i bulimią oraz faktem, że była blisko związana z mężczyzną innym niż Książę.

Karol przyznał się do własnej niewierności w telewizyjnym filmie dokumentalnym rok wcześniej. Jego wieloletni romans z Camillą Parker Bowles nie był tajemnicą, kiedy Diana powiedziała Bashirowi: „Było nas troje w tym małżeństwie, więc było trochę tłoczno”.

Cierpiała na depresję i bulimię, które nie miały prawa ujrzeć światła dziennego. Nie miała w nikim wsparcia mimo faktu, że wszyscy wiedzieli, że naprawdę potrzebowała pomocy.

Plotki o jej pięcioletnim romansie z oficerem kawalerii Jamesem Hewittem, którego zatrudniła jako instruktora jazdy konnej, również pojawiły się w wiadomościach, częściowo dlatego, że czerpał korzyści z tej historii, współpracując przy opowiadającej wszystko książce "Zakochana Księżniczka". W wywiadzie Diana powiedziała: „Tak, uwielbiałam go. Tak, byłam w nim zakochana. Ale byłam bardzo zawiedziona ”.

Myślała o samobójstwie z powodu wieloletniego związku Karola z inną kobietą. Była śledzona, obserwowana i ubezwłasnowolniona. Po rozstaniu z Karolem i wyprowadzce z pałacu, nie miała prawa odwiedzać synów.


YouTube/People

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Robert Lewandowski świętuje zdobycie Złotego Pucharu.W sieci pojawiło się "łóżkowe" zdjęcie Lewego. To nie Anna mu towarzyszyła

Zerknij: Gdy weszła do mieszkania po długiej nieobecności związanej z kwarantanną, zobaczyła dziwną roślinę wystającą wprost z mebli. Co się stało