Wśród nas na pewno nie brakuje fanów grzybów. Wiele osób uwielbia nie tylko sam ich smak, ale także niesamowity klimat, jaki według nich dostarcza samo grzybobranie. Okazuje się, że teraz będą mogli zbierać grzyby nawet zimą!

Fani borowików będą zachwyceni!

Jednymi z najpopularniejszych i najbardziej lubianych grzybów są borowiki. To właśnie ich najczęściej wyszukują grzybiarze. Okazuje się, ze od teraz mogą być w naszym domu na wyciągniecie ręki.

Jak podaje portal Smakosze, posiadanie swojej uprawy borowików jest bardzo proste. Jeśli natkniemy się na te grzyby podczas grzybobrania to wystarczy, że zachowamy maksymalnie dwa z nich. To właśnie te okazy pomogą nam rozpocząć naszą domową hodowlę grzybów.

Sposób na to, jak hodować borowiki w domu został opublikowany ostatnio na kanale HomeGrownPorcini. Jak w łatwy sposób wyhodować zatem te wspaniałe grzyby.

Banalnie prosty sposób!

W tym celu wystarczy nam:

  • 50 g świeżych drożdży;
  • dwa borowiki ( nie muszą być świeże);
  • 4 litry wody, która nie była chlorowane (świetnie nada się deszczówka).

Borowiki dokładnie mielimy w maszynce, a następnie układamy w pojemniku i dodajemy wodę oraz drożdże. Całość przykrywamy ściereczką i umieszczamy z dala od światła.

Tak przygotowane borowiki powinny leżeć około 2 tygodnie. Następnie należy do nich dolać 10 litrów wody. Potem wystarczy przelać przygotowaną miksturę, tam gdzie planujemy hodować borowiki. Bardzo dobrze sprawdzą się do tego doniczki.

Ważne jest, aby do ziemi doniczkowej dodać nieco kory drzew oraz liści i igieł. To zapewni borowikom naturalną ściółkę. Pierwsze grzybki powinny pojawić się w naszych doniczkach po około 2 tygodniach!