Polska podzielona jest na strefy. Mapa biednych i bogatych pokazuje ogromne zróżnicowanie.

Polska biedna czy Polska bogata? – Zależy w jakim rejonie

Zgodnie z informacjami przytoczonymi przez portal money.pl, zarobki w Polsce zróżnicowane są ze względu na rejon. Okazuje się, ze najbogatsze województwa w Polsce mogą pochwalić się aż dwukrotnie większymi zarobkami od pozostałych części kraju. Niestety to wciąż za mało. Polska pozostaje w tyle za Europą.

Zgodnie z raportem GfK Purchasing Power Europe 2020 najbogatsi są mieszkańcy województwa mazowieckiego, wielkopolskiego oraz dolnośląskiego. Mieszkańcy tych rejonów mogą pochwalić się aż dwukrotnie większymi zarobkami niż mieszkańcy pozostałych województw.

Jak podaje money.pl, średni roczny dochód przysłowiowego Kowalskiego wynosi 32 tys. zł. Jest to suma po odjęciu i składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne a także podatków. Wychodzi na to, ze Kowalski może przeznaczyć miesięcznie około 2,6 tysiąca złotych na wydatki. Wliczamy w to jedzenie, mieszkanie, wakacje, przyjemności, transport, prywatna opiekę medyczna czy ewentualne oszczędności.

Pierwsze miejsce w rankingu należy do Warszawy. To właśnie tam typowy Kowalski może przeznaczyć na życie około 54 tys. zł. rocznie. To niemalże 70 procent więcej niż aktualna średnia krajowa.

To też może cię zainteresować: NIESPODZIEWANE ZNIKNIĘCIE PIERWSZEJ DAMY NIE SPODOBAŁO SIĘ WIELU OSOBOM. DLACZEGO AGATA DUDA WYSZŁA W ŚRODKU UROCZYSTOŚCI

O tym się mówi w Polsce: WIELU POLAKÓW MOŻE STRACIĆ WSZYSTKIE SWOJE OSZCZĘDNOŚCI. RZECZNIK FINANSOWY INFORMUJE O POWAŻNYM PROBLEMIE

Z życia gwiazd: MARGARET ZNÓW ZASKOCZYŁA FANÓW. NA JEJ PROFILU W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH POJAWIŁ SIĘ ODWAŻNY POST