Odeszła żołnierka i sanitariuszka batalionu "Zośka" Armii Krajowej. Lidia Markiewicz-Ziental ps. Lidka nie żyje. Tragiczną wiadomość o śmierci Lidki przekazało dzisiaj Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej.

Zmarła najmłodsza sanitariuszka i żołnierka batalionu "ZOŚKA" Mjr Lidia Markiewicz-Ziental ps. Lidka

Mjr Lidia Markiewicz-Ziental ps. Lidka przyszła na świat 17 grudnia 1929 r. w Warszawie. Była najmłodszym żołnierzem batalionu „Zośka”. Była sanitariuszka w Szpitalu Karola i Marii 3. Do Powstania Warszawskiego dołączyła jako ochotniczka 3-go sierpnia 1944 roku. "Lidka" aż dwukrotnie została odznaczona Krzyżem Walecznych.

Mjr Lidia Markiewicz-Ziental uczestniczyła we wszystkich najcięższych akcjach Armii Krajowej. Była obecna miedzy innymi podczas krwawych starć na Woli czy niezwykle niebezpiecznej akcji w obozie koncentracyjnym Gęsiówka, skąd wyzwolono ok. 350 Żydów.

To też może cię zainteresować: NIESPODZIEWANE ZNIKNIĘCIE PIERWSZEJ DAMY NIE SPODOBAŁO SIĘ WIELU OSOBOM. DLACZEGO AGATA DUDA WYSZŁA W ŚRODKU UROCZYSTOŚCI

O tym się mówi w Polsce: WIELU POLAKÓW MOŻE STRACIĆ WSZYSTKIE SWOJE OSZCZĘDNOŚCI. RZECZNIK FINANSOWY INFORMUJE O POWAŻNYM PROBLEMIE

Z życia gwiazd: MARGARET ZNÓW ZASKOCZYŁA FANÓW. NA JEJ PROFILU W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH POJAWIŁ SIĘ ODWAŻNY POST