Prezydent Warszawy naprawdę ma dość, zdecydował się wyjawić gorzką prawdę i nie krył rozgoryczenia w ostatnim wywiadzie dla Onetu. Problemy nieustannie się piętrzą i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała uleć jakiejkolwiek poprawie. Jest źle i Rafał Trzaskowski postanowił przestać ukrywać prawdę i – jego zdaniem – wielkie zaniedbanie ekipy rządzącej.

Prezydent Warszawy był gościem Odety Moro w porannym paśmie Onet News, a rozmowa dotyczyła tego, jak obecnie wygląda sytuacja epidemiologiczna w Polsce, a także o tym, jak rząd reaguje na rosnące słupki zakażeń w naszym kraju. Rafał Trzaskowski nie ukrywa, że postępowanie polityków Prawa i Sprawiedliwości go nie zachwyca, a wręcz przeciwnie, ma do nich wiele zastrzeżeń.

Prezydent Warszawy zdecydował się ujawnić dojmującą prawdę w dobie pandemii. Nikt nie miał o tym zielonego pojęcia, sytuacja jest naprawdę trudna

Rafał Trzaskowski w rozmowie z dziennikarką podkreślił jeden fakt – spore problemy dotyczące komunikacji między rządem a samorządem. Zdaniem prezydenta Warszawy, nikt nie pyta samorządowców o zdanie. Stwierdził, że nie ma praktycznie żadnej konsultacji rozwiązań związanych z obostrzeniami. Włodarz Warszawy przekonuje również, że samorządowcy powinni wiedzieć o wszelkich zmianach jako pierwsi, gdyż to samorząd jest „na pierwszej linii walki z koronawirusem”.

Rafał Trzaskowski podkreślił również, że rząd albo nie ma konkretnej strategii w walce z pandemią koronawirusa, albo nie chce jej upublicznić. Przez to samorządowcy są nieustannie zaskakiwani. Jak sam twierdzi, jako najważniejszy urzędnik stołecznego ratusza nie ma obecnie pojęcia, co planuje rząd i jak ma włączyć się do działań pomocowych.

„Teraz rozmawiamy o tym, jaka będzie polityka rządu wobec warszawskich szpitali, ale ona też zmienia się z dnia na dzień i dzisiaj nie jestem pewien, jakie będą kolejne ruchy rządzących”- wyjaśnił prezydent Warszawy, cytowany przez Pikio.

Rafał Trzaskowski nie ukrywa, że jest non stop zaskakiwany kolejnymi decyzjami rządu, jak miało to miejsce z zamknięciem cmentarzy na 1 listopada. O otwarciu szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym miał dowiedzieć się… z mediów społecznościowych.

Jak informował portal "Życie": PACJENCI OSTRZEŻENI PRZEZ NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA. JEST APEL DO POLAKÓW, ABY ZGŁASZAĆ PEWIEN PROBLEM, TO WAŻNE DLA DZIAŁANIA OCHRONY ZDROWIA

Przypomnij sobie: NIE MA JUŻ Z NAMI WYBITNEGO POLSKIEGO SPORTOWCA. FANI ZASMUCENI, NIEDAWNO OBCHODZIŁ URODZINY. CHODZI O MISTRZA ŚWIATA, WIADOMO, JAK DO TEGO DOSZŁO

Portal "Życie" pisał również: NIEZWYKLE POWAŻNY APEL PREMIERA MATEUSZ MORAWIECKIEGO DO SETEK TYSIĘCY POLAKÓW! TO BARDZO WAŻNE, AKCJA MOŻE URATOWAĆ ŻYCIE OBECNIE ZAKAŻONYCH