Najnowszy materiał wideo, który znalazł się na oficjalnym profilu premiera Mateusza Morawieckiego wywołał w sieci prawdziwą burzę.

Szef rządu przyznał oficjalnie, że fala koronawirusa, która przyszła jesienią jest większa pod względem zasięgu i mocy niż przewidywano w prognozach epidemiologów. Premier wyznał, że listopad będzie najpewniej najtrudniejszy, jeśli mówimy o drugiej fali epidemii.

Polityk apeluje o to, by okazać wsparcie, pomoc i solidarność wszystkim, szczególnie seniorom i osobom, które zmagają się z zakażeniem.

Mowa jest przede wszystkim do ozdrowieńców. Zostali oficjalnie poproszeni o pomoc, dopóki szczepionka nie zostanie wynaleziona. Premier przekonuje, że ta metoda spowalnia chorobę i może uratować wiele ludzkich istnień. Chodzi o oddawanie krwi i osocza.

Niezwykle poważny apel premiera Mateusz Morawieckiego do setek tysięcy Polaków! To bardzo ważne, akcja może uratować życie obecnie zakażonych

Przebywając w Katowicach w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do wszystkich ozdrowieńców, aby w miarę możliwości oddawali krew i osocze, w celu wyprodukowania preparatów dla chorych na koronawirusa.

„Stając się dawcami krwi, dawcami osocza, stajecie się dawcami życia” – zaznaczył Mateusz Morawiecki w swoim przesłaniu, cytowanym przez „Super Express”.

To niezwykle ważne, gdyż niemal wszystkie stacje krwiodawstwa i krwiolecznictwa apelują do krwiodawców i ozdrowieńców o oddawanie krwi, która jest najcenniejszym lekiem na świecie. Obecnie bardzo brakuje jej w ośrodkach.

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Ministerstwo Zdrowia, tylko w trakcie minionego weekendu wykryto 52 660 potwierdzonych zakażeń. Zmarło 585 kolejnych osób.

fot. Facebook @Mateusz Morawiecki

Jak informował portal "Życie": PROGRAM 500 PLUS NIE DLA WSZYSTKICH? WSZYSTKO NA TO WSKAZUJE, ŻE ZASADY PRZYZNAWANIA ŚWIADCZEŃ ZOSTANĄ WKRÓTCE ZMIENIONE. POLACY ZACZYNAJĄ SIĘ OBAWIAĆ

Przypomnij sobie: NAJNOWSZE INFORMACJE WPROST Z RODZINY KRÓLEWSKIEJ WŁAŚNIE WYSZŁY NA JAW. MEGHAN MARKLE I KSIĘŻNA KATE NIEUSTANNIE ZE SOBĄ RYWALIZUJĄ. DLACZEGO

Portal "Życie" pisał również: ZDUMIEWAJĄCE PRZEMYŚLENIA MAŁGORZATY ROZENEK – MAJDAN ODNOŚNIE SWOICH DZIECI. KOBIETA TWIERDZI, ŻE ŻADNE Z NICH NIE JEST DO NIEJ PODOBNE. CZY MA RACJĘ