Koronawirus ma ogromny wpływ na funkcjonowanie służby zdrowia w Polsce i to nie tylko w wymiarze szpitali i ich działalności, ale również przychodni i placówek zdrowotnych. Wiele osób narzeka na brak dostępu do lekarzy, możliwości wykorzystania świadczeń zdrowotnych ze składek płaconych z każdej pensji.

Okazuje się jednak, że Narodowy Fundusz Zdrowia i szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów postanowili zareagować na tę sytuację i wyszli z apelem do Polaków. To ważne, by chodzi o zachowanie ciągłości podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej w wymiarze ambulatoryjnym. Właśnie ten problem sygnalizuje od dawna ogromna część Polaków.

Pacjenci ostrzeżeni przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jest apel do Polaków, aby bez wahania zgłaszać pewien problem, to ważne dla działania ochrony zdrowia

Od miesięcy spora część chorych nie ma możliwości dostania się ani do lekarzy POZ, ani tym bardziej do specjalistów w ramach bezpłatnej opieki zdrowotnej ze względu na koronawirusa.

To często prowadzi do tragedii, gdyż w przypadku braku leczenia poważnych chorób to zaniedbania mogą doprowadzić do śmierci pacjentów. Stąd wziął się apel NFZ do Polaków, aby bez wahania zgłaszać się na infolinię stworzoną specjalnie do tego celu i sygnalizować bez wahania przypadki braku lub problemów z dostępnością do świadczeń.

Mowa tutaj o sytuacjach, gdy placówka medyczna odmówiła pomocy, nie można było dodzwonić się do poradni lub przychodni, mimo prób, a także gdy placówka, do której pacjent udał się osobiście była zamknięta. Każdy przypadek ma być rozpatrywany na osobności i będą wdrażane interwencje, jak przekonuje serwis Biznes Info.

Sprawę wyjaśnił również w Pierwszym programie Polskiego Radia szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk.

„Robimy wszystko, by kadra medyczna mogła funkcjonować w tych trudnych warunkach” – wyjaśnił, cytowany przez Biznes Info.

Jak informował portal "Życie": NOWE OBOSTRZENIA WŁAŚNIE WESZŁY W ŻYCIE. SIEĆ BIEDRONKA WYSZŁA NAPRZECIW KLIENTOM I ZMIENIŁA GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW. KIEDY MOŻNA ROBIĆ ZAKUPY

Przypomnij sobie: KAROL STRASBURGER JEŹDZI JEDNYM Z NAJMNIEJSZYCH AUT NA RYNKU. “SAMOCHÓD NIE DECYDUJE O NASZEJ POZYCJI”. INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI POSTAWĄ AKTORA

Portal "Życie" pisał również: ZNANA PREZENTERKA TELEWIZYJNA, MONIKA MAZUR CHĘTNIE DZIELI SIĘ Z FANAMI ZDJĘCIAMI SWOJEGO SYNKA. OPRÓCZ TEGO POKAZAŁA RÓWNIEŻ WNĘTRZA MIESZKANIA