Jak podaje "Wiesz", liście laurowe pochodzą z drzewa lub krzewu laurowego (zwanego Laurus Nobilis) - aromatycznego wiecznie zielonego drzewa / krzewu. Ma piękne żółte kwiaty, a drzewo może dorastać do 20 metrów wysokości!

Niezwykłe właściwości

W Izraelu liść laurowy to „Dafna” - nazwa ta pochodzi z greckiej mitologii od imienia Daphne, nimfy, która podbiła serce Apolla. Daphne postanowiła zostać drzewem laurowym i nie zakochać się w Apollo… od tego dnia, Apollo ze złamanym sercem zawsze nosił koronę z liści laurowych, by kawałek Daphne zawsze był z nim…

Z czasem noszenie koron z liścia laurowego stało się symbolem zwycięstwa - w starożytnej Grecji i Rzymie zwycięzcy konkursów i bitew lub przywódcy zdobili na głowie koronę z liści laurowych.

Liście laurowe wisiały również w girlandach na specjalnych festiwalach. W starożytności wierzono również, że liście laurowe mogą odstraszać demony, wiedźmy, wiatry, grzmoty i błyskawice. Mówi się, że w burzowe noce cesarz Tyberiusz chował się pod łóżkiem, ubrany w girlandę z liści laurowych…

  1. Liść laurowy na bóle - liść laurowy jest uważany za przeciwreumatyczny i pomaga rozgrzać i poprawić krążenie, więc jest idealnym ziołem na bóle mięśni i stawów, dlatego używamy olejku z liści laurowych jako głównego składnika przeciwbólowych balsamów i maści.
  2. Liść laurowy świetnie nadaje się do pielęgnacji włosów - ponieważ wspomaga krążenie, może pobudzić wzrost włosów oraz ogólny stan włosów i skóry głowy.

  3. Liść laurowy wspomaga trawienie - Dodanie liści laurowych podczas gotowania to świetny sposób, aby pomóc organizmowi w trawieniu pokarmu i zwiększeniu wchłaniania witamin i minerałów z pożywienia. Możesz dodać liście laurowe świeże (chociaż są dość łagodne, gdy są świeże) lub suche.

Gdy w Twoim domu zagoszczą mole, nie panikuj na zapas. Nie musisz od razu wrzucać do szafy chemicznych specyfików. Wystrczy, że umieścisz tam liście laurowe, a mole uciekną!

Liście laurowe są świetnym odświeżaczem powietrza. Wystarczy podpalić, ugasić płomień i pozwolić mu tlić się powoli. Są też świetne w odstraszaniu insektów niszczących nasze rośliny doniczkowe. Wystarczy wrzucić kilka sztuk do doniczki, a aromat zrobi swoje.

Co o tym sądzisz?

O tym się mówi: Znana prezenterka przechodzi trudne chwile. Marcelina Zawadzka została oszukana. O co chodzi

Zrknij: Robert Lewandowski świętuje zdobycie Złotego Pucharu.W sieci pojawiło się "łóżkowe" zdjęcie Lewego. To nie Anna mu towarzyszyła