Niektórzy eksperci od konstytucji uważają, że 71-letni Karol może zdecydować się na objęcie tronu na kilka lat, zanim przekaże koronę bezpośrednio swojemu najstarszemu synowi, księciu Williamowi.

Czy Karol nadaje sie na króla?

Eksperci z wydziału konstytucyjnego University College London ujawnili, że chociaż jest to „sprawa księcia Karola i Parlamentu” wierzą, że królowa nie abdykuje i będzie służyć „przez całe życie”. Strona internetowa University College London stwierdza: „Dla królowej abdykacja jest nie do pomyślenia z dwóch powodów.

Pierwszy to zły przykład Edwarda VIII: jego abdykacja sprowadziła na tron ​​ojca królowej, niespodziewanie i najbardziej niechętnie. Po drugie, deklaruje w swoje dwudzieste pierwsze urodziny, że będzie służyć przez całe życie, czy to długie, czy krótkie. Mówi się również, że uważa swoją przysięgę podczas koronacji za nałożenie świętego obowiązku panowania tak długo, jak będzie żyła ”.

Jeśli chodzi o możliwość przekazania przez Karola korony prosto do Wilhelma, na stronie internetowej czytamy: "Czekając ponad 60 lat jako następca tronu, byłoby rzeczą zupełnie naturalną, że książę Karol chciałby objąć tron ​​i pełnić królewskie obowiązki, dla których tak długo przygotowywał się w oczekiwaniu. „Byłoby jednak równie naturalne, gdyby po kilku latach panowania, jako starzejący się monarcha wybrał zaproszenie parlamentu do przekazania tronu księciu Williamowi”. Czy więc Wilhelm mógł zostać królem wcześniej, niż przewidywano?

Kiedy umysły w pałacu zwracają się ku płynnemu przekazaniu władzy w odpowiednim czasie, niektórzy starsi pomocnicy wyrazili zaniepokojenie panowaniem Karola. Być może chodzi o Kamilę, która nigdy nie wyraziła zapału, ani woli, by przygotowywać się do objęcia przez Karola tronu.

Co o tym sądzicie? Czy Karol zostanie królem na dłużej, czy odda koronę starszemu synowi?

O tym się mówi: Ivan Komarenko nie odpuszcza. Ostro apeluje do Łukasza Szumowskiego słowami najnowszej piosenki "Mity i kity"

Zerknij: Henryka Krzywonos i jej potężna emerytura. Czym się Polsce zasłużyła gdańska tramwajarka