Jak informuje portal Teleshow, w Wytwórni Filmów Fabularnych, która czynnie działała do 2011 roku znaleziono niesamowite skarby! Odkrycia tego dokonali spadkobiercy WFF i postanowili podzielić się nimi z szerszym gronem odbiorców.

O co dokładnie chodzi?

Wytwórnia Filmów Fabularnych została powołana do życia w 1954 roku i działała aż do 2011 roku. Podczas swojej pracy w WFF udało się zrealizować prawie 500 różnorodnych produkcji serialowych oraz filmowych. Wśród tych najbardziej znanych znajdują się takie dzieła jak „Stawka większa niż życie”, „Lalka”, „Sami swoi” czy „Czterej pancerni i pies”.

Obecnie, po zamknięciu Wytwórni Filmów Fabularnych, zbiory przeszły w posiadanie Centrum Technologii Audiowizualnych, znajdujące się we Wrocławiu.

- Oprócz naszej bieżącej statutowej działalności – przede wszystkim produkcji filmowej, edukacji i promocji kultury, realizujemy także inicjatywy mające na celu utrwalanie historii oraz dorobku WFF i polskiego kina, a także przybliżanie ich kolejnym pokoleniom – wyjaśnił dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych – Robert Banasiak.

Źródło: dailymotion.com

Fani serialu będą zachwyceni!

- W tym roku dzięki współpracy z GAD Records rozpoczęliśmy proces digitalizacji taśm dźwiękowych z muzyką z filmów powstałych w WFF, których pokaźny zbiór odkryliśmy w naszym archiwum – dodał dyrektor CeTa.

Jak się okazuje, jako pierwsza wydana zostanie płyta z muzyka z serialu „Czterej pancerni i pies”. Jej premiera będzie mieć miejsce niebawem, bowiem już 20 listopada! Dodatkowo w przyszłym roku ma się także pojawić wydanie winylowe! Fani serialu nie mogą doczekać się premiery!

- Wszyscy doskonale pamiętają tytułową piosenkę w wykonaniu Edmunda Fettinga. Ale muzyka ilustracyjna Adama Walacińskiego to wartość sama w sobie, perfekcyjnie zaaranżowana, wykorzystująca w pełni możliwości orkiestry, a ponad wszystko – wciąż doskonale brzmiąca po tylu latach –wyznał szef GAD Records - Michał Wilczyński.

Źródło: vod.tvp.pl

Jak informował portal "Życie": KIEROWCY W CAŁYM KRAJU MUSZĄ UZBROIĆ SIĘ W CIERPLIWOŚĆ! NIEWYKLUCZONE SĄ BLOKADY MIAST, KTÓRE BĘDĄ MIAŁY MIEJSCE JUŻ W PRZYSZŁYM TYGODNIU. O CO CHODZI

Przypomnij sobie: BARDZO WAŻNY KOMUNIKAT MINISTERSTWA ZDROWIA. PRACOWNICY OCHRONY ZDROWIA JEDNAK DOSTANĄ PODWYŻKI? RESORT DOKŁADNIE WYJAŚNIA GORĄCĄ KWESTIĘ

Portal "Życie " pisał również: ALICJA JANOSZ PRZECHODZI PRZEZ BARDZO TRUDNE CHWILE. GWIAZDA PIERWSZEJ EDYCJI IDOLA PRZYZNAŁA, ŻE Z JEJ ZDROWIEM NIE JEST NAJLEPIEJ. JAK SIĘ CZUJE