Wszystkich Świętych jest ważnym dniem dla większości Polaków. 1 listopada spotykamy się na grobach naszych bliskich lub przyjaciół, aby uczcić ich pamięć. W tym celu przystrajamy nagrobki i zapalamy znicze. w tym roku wszystko jest inaczej. Polacy zastanawiają się jak wyglądać będzie tegoroczny pierwszy listopada.

Mateusz Morawiecki o restrykcjach przygotowanych na Dzień Wszystkich Świętych

Głos w sprawie zbliżającego się wielkimi krokami Święta Zmarłych zabrali Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Zdrowia, którzy podczas dzisiejszej konferencji zdecydowali się odpowiedzieć na kilka pytań zadanych przez dziennikarzy. Jednym z nich było to, jakie obostrzenia będą obowiązywały Polaków pragnących świętować Dzień Wszystkich Świętych na cmentarzach.

Mateusz Morawiecki. Źródło: natemat.pl
Mateusz Morawiecki. Źródło: natemat.pl
Mateusz Morawiecki. Źródło: natemat.pl

- W piątek przedstawimy informacje dot. Dnia Wszystkich Świętych, zasady pracy biurowej i kilka innych tematów, które chcemy uregulować - odpowiedział Mateusz Morawiecki. cmentarze zostaną zamknięte.

Jak przypomniał minister zdrowia Adam Niedzielski, aktualnie cała Polska znajduje się w czerwonej strefie, co oznacza to, że na każdym cmentarzu bez wyjątku obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych.
- Myślę, że szczególnie w kontekście nadciągających świąt 1 listopada, będziemy zwracali szczególną uwagę z jednej strony na popularyzację tej informacji, ale z drugiej strony też na ten temat rozmawialiśmy z komendantem (głównym policji) i to będzie też przedmiotem zainteresowania policji – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski
Adam Niedzielski
Adam Niedzielski

Ponadto rządzący zdecydowali się powiedzieć kilka słów na temat planowanego lockdownu. Jak się jednak okazuje – na dzień dzisiejszy- rząd nie planuje całkowitego zastopowania i zamknięcia kraju. Mimo rosnących zakażeń koronawirusem decyzja o lockdownie zostaje ciągle odkładana. Jego wprowadzenie miałoby katastroficzne skutki dla gospodarki.

To też może cię zainteresować: GDAŃSK: GZDIZ PRZYPOMINA O ŁATWYM SPOSOBIE NA ZNALEZIENIE MIEJSCA OSTATNIEGO SPOCZYNKU BLISKICH. WYSTARCZY SKORZYSTAĆ Z WYSZUKIWARKI

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: RATOWNIK MEDYCZNY OPUBLIKOWAŁ ZDJĘCIE, KTÓRE WYWOŁAŁO POWSZECHNE OBURZENIE. TAKIE RZECZY DZIEJĄ SIĘ W SZPITALACH W PANDEMII, NIE DO ZAAKCEPTOWANIA

Z życia gwiazd: KAROL STRASBURGER MA POWAŻNE OBAWY O PRZYSZŁOŚĆ CÓRKI I ŻONY. PODZIELIŁ SIĘ NIMI W SZCZERYM WPISIE W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH