Jak podaje "Wirtualna Polska", pogoda w najbliższym czasie zmieni się stopniowo z ciepłych i przyjemnych jesiennych dni, w prawdziwą Panią Zimę.

Jakich zmian w pogodzie możemy się spodziewać w najbliższym czasie

Czwartek 29 października będzie dość ciepły, choć na śląsku pojawiły się umiarkowane opady deszczu. Zachmurzenie całkowite, gdzieniegdzie z przejaśnieniami. W całej Polsce temperatury dodatnie, od 11 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 18 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku.

Nadchodzący weekend 31 października i 1 listopada będą także ciepłe, a napływ suchego powietrza sprawi, że nigdzie nie powinien spaść deszcz. To ważna wiadomość dla tych, którzy wybierają się na cmentarze, by odwiedzić miejsca spoczynku najbliższych.

Pierwsza dekada listopada przyniesie już według synoptyków chłodne fronty atmosferyczne z obfitymi opadami deszczu, nawet do 40 litrów wody na metr kwadratowy. Najświeższe prognozy długoterminowe zdradzają pojawienie się listopadzie częstych i obfitych opadów atmosferycznych.

W połowie listopada przewidywane są pierwsze epizody zimowe z obfitymi opadami śniegu, szczególnie w rejonach podlaskich, mazurskich, w Kotlinie Kłodzkiej, Kotlinie Jeleniogórskiej, na Suwalszczyźnie, na Podhalu, w rejonach pasma Sudetów i Tatr.

Według meteorologów, zanim nadejdzie 20 listopada, spodziewać się możemy ataku zimy w całym kraju i miejmy nadzieję, że tym razem to drogowcy zaskoczą zimę i przygotują się sowicie przed pojawieniem się utrudnień atmosferycznych na drogach.

Póki co, cieszmy się dodatnimi temperaturami i w miarę suchymi dniami, szczególnie w nadchodzące Święto Zmarłych.

O tym się mówi: Niesamowite sztuczki, które pomogą ułatwić życie codzienne. Są banalnie proste, a prawie nikt ich nie znał

Zerknij: Córka Agaty Mróz dorasta. Jak teraz wygląda i żyje 12-letnia Liliana

Nie przegap tego:

Dostali zaproszenie na ślub. Kiedy je zobaczyli nie mogli uwierzyć własnym oczom. Nie mieli wątpliwości, narzeczeni przesadzili