Wirtualna Polska donosi, że na terenie Archidiecezji Łódzkiej pojawił się niespodziewany, acz niezwykle miły gość. Siostry Urszulanki bowiem słysząc delikatny sygnał dźwiękowy wiedziały, że w Oknie Życia pojawił się maleńki, ocalony człowiek.

Caritas cieszy się, że to mamy korzystają z Okien Życia

Około 2 w nocy w czwartek, w łódzkim domu sióstr Urszulanek rozległ się cichy alarm, który oznaczał, że kolejne dziecięce życie zostało uratowane. W Oknie Życia pojawił się noworodek zawinięty w koc. W trybie natychmiastowym zajęły się nim odpowiednie służby, więc rodzice maleństwa mogą odetchnąć z ulgą.

Okno Życia powstało w jednym celu - ocalić życie tym, których Jezus umiłował sobie najbardziej. Dzieci pojawiają się w różnych rodzinach, lecz niezależnie od miejsca urodzenia, statusu społecznego i materialnego, brak gotowości do pełnienia opieki nad dzieckiem może nawiedzić każdą mamę lub przyszłą mamę.

Jest to wówczas bardzo trudny czas zarówno dla rodziców, jak i dla ich dziecka, które wszystko odbiera niczym antenka na emocje. jednym rodzicom przychodzi do głowy zrzec się praw rodzicielskich i oddac do placówki, innym natomiast zostawić w szpitalu, lecz wiele z kobiet obawia się konfrontacji z otoczeniem i napiętnowania. Wówczas decydują się na zgładzenie swojego dziecka jeszcze w łonie lub zaraz po porodzie.

Okno Życia daje możliwość anonimowego pozostawienia dziecka bez konsekwencji. Jeśli poczęliście nowe życie, na którego obecność nie macie gotowości, Okno Życia jest prostym i ludzkim rozwiązaniem tej sytuacji.

O tym się mówi: Niesamowite sztuczki, które pomogą ułatwić życie codzienne. Są banalnie proste, a prawie nikt ich nie znał

Zerknij: Córka Agaty Mróz dorasta. Jak teraz wygląda i żyje 12-letnia Liliana

O tym pisaliśmy ostatnio: Robert Lewandowski świętuje zdobycie Złotego Pucharu.W sieci pojawiło się "łóżkowe" zdjęcie Lewego. To nie Anna mu towarzyszyła