Jak należy dbać o storczyki, aby nie więdły zbyt szybko? Eksperci podpowiadają! Koniecznie trzeba przyswoić sobie tę wiedzę i zapamiętać, a wtedy te piękne kwiaty wytrzymają w Twoim mieszkaniu bardzo długo!

Storczyki to bez wątpienia jedne z najpiękniejszych kwiatów, które można spotkać w niemalże każdym domu. Są łatwo dostępne, gdyż można je dostać w każdej kwiaciarni, a nawet w supermarketach, jak Biedronka, Lidl czy Auchan.

Ponadto, bardzo dużo osób otrzymuje te kwiaty na urodziny bądź imieniny. Niestety, niewiele osób jednak wie, jak należy pielęgnować te kwiaty, aby nie zwiędły zbyt szybko. Poznaj zatem te triki i zapamiętaj!

Odpowiednia pielęgnacja storczyka zapewni jego długą żywotność!

Aby cieszyć się pięknym kwiatem przez cały rok, należy pamiętać o kilku podstawowych elementach: o przycinaniu pędów, odpowiedniej temperaturze i ilości światła, a także o spoczynku.

Eksperci radzą, że należy przyciąć pęd kwiatowy nad trzecim oczkiem wtedy, kiedy wszystkie kwiaty opadną. Wtedy roślina się rozgałęzi i powstaną nowe pąki.

Ponadto, należy także pamiętać o tym, że storczyki lubią zmienną temperaturę. Kwiat wypuści nowe pąki wtedy, gdy w ciągu dnia będzie przebywał w temperaturze pokojowej, zaś na noc lepiej ustawić go w chłodniejsze miejsce.

Światło także jest bardzo istotną kwestią - storczyki nie lubią zbyt nasłonecznionego miejsca.

Dodatkowo, zimą warto zapewnić kwiatu tak zwany spoczynek w chłodnej temperaturze (od 15 do 18 stopni), który ma potrwać 5-8 tygodni.