Sytuacja epidemiologiczna w kraju robi się coraz bardziej napięta. Potrzebę podejmowania zdecydowanych kroków zauważają już przedstawiciele rządu, ale także lokalne władze.

Dyskusyjna wciąż pozostaje sprawa szkół – w strefie czerwonej na naukę zdalną przeszły szkoły ponadpodstawowe oraz uczelnie, w żółtej zaś starsi uczniowie i studenci mają zajęcia w trybie hybrydowym.

Okazuje się, że już od 21 października, czyli środy, we wszystkich podstawówkach w dużym polskim mieście wdrożona zostanie nauka zdalna. Zagrożenie jest zbyt poważne, by to bagatelizować.

Minister edukacji o nauczaniu zdalnym. Kiedy dzieci wrócą do szkół?

Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl
Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl
Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl

W rozmowie z portalem wnet.fm minister edukacji Przemysław Czarnek poinformował o tym, jak długo dzieci będą przebywały na nauczaniu zdalnym. Niestety nie wszystkim rodzicom się to spodoba.

-Nie możemy sobie postawić prostego założenia, że jak będzie 10 tysięcy zakażeń dziennie, to dzieci wrócą do szkół. Liczy się tendencja – wyjaśnia Przemysław Czarnek.

Coraz więcej placówek decyduje się na nauczanie zdalne. Jak wiadomo tryb zdalny „przysługiwał” szkolą ponadgimnazjalnym. szkoły podstawowe stawiały na tryb hybrydowy.

Jak wyznał Czarnek polskie szkoły unowocześniają proces nauczania zdalnego, co oznacza, ze niewidomo kiedy dzieci rozpoczną naukę w trybie normalnym.

-Szkoły będą działały zdalnie tak długo, jak będzie to konieczne. Unowocześniamy nauczanie zdalne – powiedział w trakcie wywiadu.

Nauczanie zdalne screen: Rzeczpospolita
Nauczanie zdalne screen: Rzeczpospolita

To też może cię zainteresować: EKSPERCI CHCĄ STWORZYĆ NOWĄ, CZARNĄ STREFĘ, DO KTÓREJ TRAFI MIĘDZY INNYMI WARSZAWA. CO TO OZNACZA? NA JAKIE OBOSTRZENIA NALEŻY SIĘ PRZYGOTOWAĆ

O tym się mówi w Polsce: TYSIĄCE EMERYTÓW MOŻE LICZYĆ NA DODATKOWE 200 ZŁOTYCH CO MIESIĄC. KOMU BĘDĄ PRZYSŁUGIWAŁY

O tym się mówi na świecie: KARMIŁA ICH I TROSZCZYŁA SIĘ, A NAWET POŻYCZAŁA PIENIĄDZE. A KIEDY ZOSTALI PANAMI, ZACZĘLI WARCZEĆ. „KIEDY ODEJDZIESZ TY I TWOJA PANI”

Z życia gwiazd: RADEK MAJDAN TRAFIŁ DO SZPITALA. MAMA SPORTOWCA ZDRADZA STAN ZDROWIA SYNA