Andrzej Wajda odszedł w 2016 roku pozostawiając w zalobie swoją corkę Karolinę oraz jej macochę. Po jego śmierci kobiety zmuszone były toczyj boj o prawa autorskie do tworczosci Andrzeja Wajdy. Poczatkow sad zadecydowal, ze prawa autorskie nalezą się corce, niestety poizniej zostały one przyznane osttaniej żonie Krystynie Zachwatowicz.

Córka Andrzeja Wajdy jest zasmucona. Nie zgadza się z decyzją

"Kiedy tata zmarł, okazało się, że żoliborski dom to jedyne, co mi po nim zostało, tylko dlatego, że postanowił mi go podarować jeszcze za swojego życia" – wyznaje Karolina Wajda w wywiadzie dla "Życia na Gorąco".

Andrzej Wajda / apnews.com
Andrzej Wajda / apnews.com

"Nie chciałam go sprzedawać i z ogromnym trudem go wyremontowałam. Zaraz po śmierci ojca pojawił się pomysł tablicy, która miała być umieszczona na domu. Jednak ze względu na remont elewacji nie chciałam jej umieszczać przed końcem prac" – wyznała.

Niestety Karolina Wajda musiała zmierzyć się ze sporym ciosem. Ku jej zaskoczeniu wydana z ramienia Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Rady i Zarządu dzielnicy Żoliborz wraz z Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy tablica upamiętniająca Andrzeja Wajdę stała się tablicą ku pamięci reżysera i jego ostatniej żony.

"Dziwne to i smutne. Stało się to poza mną. Jestem tym szczerze zdziwiona. Znam ten dom doskonale, wychowywałam się w nim. Tata przez ostatnie lata mieszkał w nim sam, bo jego żona mieszkała na stałe w Krakowie" - zaznaczyła Karolina Wajda.

To też może cię zainteresować: EKSPERCI CHCĄ STWORZYĆ NOWĄ, CZARNĄ STREFĘ, DO KTÓREJ TRAFI MIĘDZY INNYMI WARSZAWA. CO TO OZNACZA? NA JAKIE OBOSTRZENIA NALEŻY SIĘ PRZYGOTOWAĆ

O tym się mówi w Polsce: TYSIĄCE EMERYTÓW MOŻE LICZYĆ NA DODATKOWE 200 ZŁOTYCH CO MIESIĄC. KOMU BĘDĄ PRZYSŁUGIWAŁY

O tym się mówi na świecie: KARMIŁA ICH I TROSZCZYŁA SIĘ, A NAWET POŻYCZAŁA PIENIĄDZE. A KIEDY ZOSTALI PANAMI, ZACZĘLI WARCZEĆ. „KIEDY ODEJDZIESZ TY I TWOJA PANI”

Z życia gwiazd: RADEK MAJDAN TRAFIŁ DO SZPITALA. MAMA SPORTOWCA ZDRADZA STAN ZDROWIA SYNA