wiaty potrafią być piękną ozdobą domu lub ogródka, gdy są odpowiednio pielęgnowane. Wiele z nas chciałoby, by wyglądały jeszcze lepiej, co można osiągnąć przez nawożenie ich.

Gotowe nawozy do kwiatów często bywają bardzo silne, nie zawsze są najlepszym wyborem. Tymczasem okazuje się, że istnieją dobre domowe środki, których można używać, by rośliny były jak najpiękniejsze.

Jak nawozić orchidee?

Storczyk oczyszcza powietrze. Screen: regiodom.pl
Storczyk oczyszcza powietrze. Screen: regiodom.pl
Storczyk oczyszcza powietrze. Screen: regiodom.pl

Storczyki zaliczają się do najbardziej popularnych kwiatów doniczkowych. Aby kwitły przez cały rok, potrzebują jednak odpowiedniej pielęgnacji.

Jednym z naturalnych wspomagaczy, mających rewelacyjny wpływ na storczyki jest skórka z banana. Dzięki niemu twoje storczyki zaowocują prawdziwym wysypem kwiatów! Dlaczego skórka z banana ma zbawienny wpływ na kwiaty? Wszystko dzięki zawartym w niej składnikom odżywczym takim jak np. fosfor czy potas. Ponadto skórka z banana działa ochronnie, skutecznie odstrasza m.in. mszyce. Wystarczy kilka skorek banana zamoczyć w wodzie i odczekać kilka dni. Nawóz gotowy.

Storczyki, nawóz.  Źródło: YouTube
Storczyki, nawóz. Źródło: YouTube
Storczyki, nawóz. Źródło: YouTube

Polecanym sposobem jest podlewanie orchidei wywarem z czosnku. W przypadku zaś, gdy pęd zaschnie nie na końcu, a np. w połowie, warto uciąć jego zaschniętą część. Jeśli uschnie cały – uciąć go w całości i czekać na nowy. Czasami jednak pęd nie zasycha, a roślina wypuszcza pąki właśnie na nim.

Storczyki, nawóz.  Źródło: YouTube
Storczyki, nawóz. Źródło: YouTube
Storczyki, nawóz. Źródło: YouTube

Warto korzystać także z nawozu sklepowego – jednak z umiarem, najlepiej mieć specjalny nawóz do storczyków i korzystać z niego co 2-3 tygodnie, w takich proporcjach, jakie zaleca producent. W czasie spoczynku nie należy nawozić tych kwiatów.

Jak informował portal "Życie ": W SIECI UKAZAŁO SIĘ NIESAMOWITE NAGRANIE ZARAŻONEJ KOBIETY, JEJ PRZEKAZ JEST PORUSZAJĄCY! POJAWIŁ SIĘ MOCNY APEL DO MINISTRA ZDROWIA, KOBIETA MA DOŚĆ

Przypomnij sobie: LEKARZE NA CENZUROWANYM POLSKICH WŁADZ? JUŻ WKRÓTCE MAJĄ RUSZYĆ ŚCISŁE KONTROLE, PIERWSI BĘDĄ DOKTORZY, KTÓRZY NIE UCHYLAJĄ SIĘ OD WALKI Z WIRUSEM

Portal "Życie " pisał również: NAJNOWSZE DONIESIENIA O ZMIANACH W TRAKCIE PANDEMII. MATEUSZ MORAWIECKI PRZEKONUJE, ŻE DRUGA FALA STAŁA SIĘ FAKTEM, BĘDĄ NOWE OBOSTRZENIA