Brudna łazienka spędza ci sen z powiek? Czas to skończyć! Zdradzimy ci sposób na to, jak szybko i skutecznie posprzątać trudne do usunięcia elementy łazienki.

Nikt nie lubi spędzać wolnego czasu na sprzątaniu

Mało kto przepada za spędzaniem wolnego czasu na sprzątaniu. Właśnie dlatego istnieje wiele pomysłów, jak skrócić czas porządków i móc odpocząć w czystym, lśniącym domu.

Nie każdy może sobie pozwolić na wynajęcie osoby, która posprząta za nas dom. Każdy jednak może spróbować prostych, darmowych lub niezwykle tanich trików, które sprawią, że mieszkanie będzie błyszczeć, a my włożymy w to minimum czasu i wysiłku.

Sposób na szybkie i dokładne sprzątanie łazienki

Porządki mogą stać się przyjemniejsze i o wiele szybsze, a nam zostanie jeszcze sporo czasu, by usiąść na kanapie z książką lub obejrzeć ciekawy film. Wystarczy wiedzieć, jak przyspieszyć sprzątanie.

Nie ma nic gorszego niż brudne płytki i fugi. Sen z powiek wielu z nas spędza także kamień, który osadza się na bateriach. Sprzątanie łazienki jest jednym z najtrudniejszych. Wymaga on od nas wiele wysiłku a także sporo poświęconego czasu.

Łazienka, kamień, osad, sprzątanie screen:YouTube
Łazienka, kamień, osad, sprzątanie screen:YouTube

Ponadto do sprzątania Łazienki wykorzystywane są silne środki chemiczne, które często negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Jak się okazuje możemy sobie pomóc wykorzystują do tego naturalne środki. Zobacz jak skutecznie zrobić środek czyszczący z naturalnych składników.

Będziesz potrzebować:

0,15 litra płynnego mydła

0,15 litra octu

1 pusta butelka z rozpylaczem

1 czysta ścierka

Wystarczy, że pod grzejesz przez 3 min ocet a następnie wlejesz go do butelki z rozpylaczem. Następnie wystarczy dodać do tego płynne mydło, potrząsnąć i spryskać powierzchnię. Sposób ten pomaga na czyszczenie zarówno fug, jak i kamienia z baterii. Po spryskaniu wystarczy odczekać minutę i wytrzeć czystą szmatką.

Łazienka, kamień, osad, sprzątanie screen:YouTube
Łazienka, kamień, osad, sprzątanie screen:YouTube