Wielu nauczycieli jest zdania, że w ciągu ostatnich kilku lat poziom programu nauczania stale się pogarsza, głównie ze względu na zmiany wprowadzane w podręcznikach. Ciekawe co sądzą o tym, że w jednym z nich pojawiła się…parafraza piosenki Zenka.

Gwiazdor podbija nie tylko estrady, ale też szkoły

Jak poinformował portal Disco-Portal.info, w części podręczników używanych przez uczniów szkoły podstawowej pojawił się nietypowy tekst. Zawiera on parafrazę największego hitu Zenka Martyniuka – „Przez twe oczy zielone”. W szoku są nie tylko fani tego gatunku muzyki, ale również rodzice i nauczyciele.

Jak się okazuje, szóstoklasiści uczą się podstaw gramatyki z pomocą tekstu wyraźnie inspirowanego przebojem Martyniuka. Ich zadaniem jest zanalizowanie piosenki pod kątem czasowników i ich form gramatycznych. Trzeba przyznać, że jest to dosyć nietypowy sposób na naukę.

Jeden z internautów podzielił się nietypowym odkryciem
Jeden z internautów podzielił się nietypowym odkryciem

Wielu internautów zastanawia się, dlaczego w podręczniku nie został zamieszczony oryginalny tekst piosenki. Stało się tak najprawdopodobniej ze względu na prawa autorskie. Sława Zenka w Polsce jest bowiem niezaprzeczalna, a co za tym idzie – opłata za wykorzystanie jego największego hitu prawdopodobnie byłaby równie ogromna.

Zobacz także: Synoptycy nie mają wątpliwości, w przyszłym tygodniu szykuje się zmiana pogody. Nie każdemu może się to spodobać

Może cię zainteresować: Czy koronawirus przedarł się do domu papieża? Media obiegła niepokojąca informacja

Pisaliśmy również o: Antek Królikowski poważnie martwi się obecną sytuacją w kraju. "Bo kto wie, czy nie znajdujemy się właśnie na jednej z ostatnich premier"