Decyzja Kościoła w Polsce ogłoszona zaledwie kilka dni temu, została nagle odwołana przez episkopat. Nikt nie spodziewał się, że kościelni zwierzchnicy zrobią właśnie to. Pojawił się oficjalny komunikat instytucji w tej sprawie.

Obostrzenia uderzają również w Kościół

Sytuacja epidemiczna w kraju stale się pogarsza. Z każdym dniem przybywa potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Polacy muszą się zmagać z nawet kilkoma tysiącami nowych zarażeń w ciągu doby. Sytuacja jest na tyle dramatyczna, że odnieśli się do niej nawet duchowni.

Niedawno zwierzchnicy Kościoła Katolickiego w Polsce ogłosili, że w najbliższą niedzielę, 18 października, odbędzie się liczenie wiernych obecnych na Mszy Świętej. Taka procedura miała miejsce co roku. Zdobyte podczas liczenia informacje miały być "źródłem wiedzy i pomóc w rozeznawaniu wyzwań, jakie niesie ze sobą epidemia". Decyzję tę episkopat zdecydował się jednak unieważnić ze względu na pojawiające się w całej Polsce poważne obostrzenia. O wszystkim poinformowało Radio ZET na swoim Twitterze.

Przedstawiciele Kościoła poinformowali, że liczenie nie odbędzie się ze względu na trudną sytuację w kraju i wprowadzone w związku z tym nowe ograniczenia. Zostały one nałożone również na kościoły i odbywające się w nich nabożeństwa. Od 17 października w żółtych strefach podczas uroczystości religijnych w kościele przebywać może tylko jedna osoba na 4mkw, a w strefach czerwonych - jedna osoba na 7mkw.

"W trosce o zdrowie i życie wiernych, w kontekście ogłoszonych wczoraj wieczorem kolejnych obostrzeń epidemicznych dotyczących również zgromadzeń liturgicznych, planowane na najbliższą niedzielę liczenie wiernych nie odbędzie się" - przekazał episkopat.

Zobacz także: W nocy zdecydowano o nowych obostrzeniach i zakazach z powodu epidemii. Polacy muszą się przygotować, wiele się zmieni

Może cię zainteresować: Poruszające słowa księdza z zakażeniem. Duchowny wystosował je ze szpitalnego łóżka do wiernych, aż trudno uwierzyć

Pisaliśmy również o: Te praktyki listonoszy stały się już niemal normą. Niestety konsekwencje ich działań poniesiesz ty. O czym mowa