Święta to dla Polaków wyjątkowy czas. To czas intensywnych przygotowań, spotkań z bliskimi i zasiadania przy wspólnym stole. W tym radosnym zamieszaniu nie można jednak zapominać o… koronawirusie. Jak wyglądać będą najbliższe święta?

Koronawirus a Boże Narodzenie 2020

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez tygodnik Wprost.pl, amerykańscy eksperci opracowali już wytyczne dotyczące najbliższych świąt Bożego Narodzenia. Okazuje się, że będziemy musieli sporo zmienić.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez amerykańskich ekspertów, transmisja wirusa jest bardziej nasilona pomieszczeniach, dlatego też zaleca się wykonywanie wszelkich czynności na zewnątrz. W okresie Świąt Bożego Narodzenia zaleca się także pozostanie w domu. Organizowanie wycieczek do miejsc, które są najbardziej oblegane przez turystów a co za tym idzie ryzykowne jest co najmniej lekkomyślnie. Warto przed ewentualną wyprawą sprawdzić, czy miejsce do którego się udajemy nie jest przypadkiem miejscem o dużej liczbie zarażonych.

Święta Bożego Narodzenia są okresem, który sprzyja spotkaniom rodzinnym. Zaleca się obchodzenie świąt jedynie w gronie najbliższych osób. Pamiętajmy, że obecna technologia pozwala na spotkania wirtualne np. przy pomocy Skype’a.

Ponadto amerykańscy eksperci zaleca ją także noszenie maseczek ochronnych, mycie rąk i utrzymywanie co najmniej 2,5 m dystansu społecznego. Warto także przed zaproszeniem gości przeprowadzić wywiad zdrowotne i dowiedzieć się, czy przypadkiem ktoś z nich nie ma objawów infekcji.

To też może cię zainteresować: JAKA JEST PRAWDA NA TEMAT PROGRAMU „NASZ NOWY DOM”? UCZESTNICY POPULARNEJ PRODUKCJI ZABRALI GŁOS NA TEN TEMAT

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JAROSŁAW KRET MA KORONAWIRUSA? DZIENNIKARZ SKARŻY SIĘ NA SILNE OBJAWY

O tym się mówi w Polsce: POTWIERDZIŁ SIĘ NIECHCIANY SCENARIUSZ. WARSZAWA OD JUTRA ZNAJDZIE SIĘ W CZERWONEJ STREFIE. CO TO OZNACZA? JAKIE OBOSTRZENIA CZEKAJĄ MIESZKAŃCÓW MIASTA