Pandemia koronawirusa daje się we znaki nam wszystkim, wszak to właśnie ze względu na nią nasze życie mocno się zmieniło. Obecne obostrzenia nie wszystkim się podobają, a podczas wczorajszej konferencji prasowej ogłoszono kolejne.

Wraz z ograniczeniem liczby wiernych w kościołach, a zamknięciem siłowni pojawiło się wiele komentarzy na temat zasadności poczynań władz, szczególnie tego drugiego posunięcia – bo czyż nie jest tak, że sport to zdrowie, a gdy ktoś jest osłabiony, nie przychodzi na trening? Kolejnym obostrzeniem wprowadzonym przez rząd są godziny dla seniorów. Osoby, które ukończyły 60 lat mogą zrobić zakupy codziennie w godzinach 10.00-12.00. W tym okresie inni ludzie nie są wpuszczani do sklepu.

I choć wiele osób nie zgadza się z tymi decyzjami, to musi je uszanować – taka jest decyzja rządzących.

Godziny dla seniorów pokrzyżowały ci plany? W tych godzinach zrobisz zakupy bez problemu

Zakupy. Źródło: viva.pl
Zakupy. Źródło: viva.pl
Zakupy. Źródło: viva.pl

Biedronka

Sieć sklepów Biedronka zdecydowała się na zmianę godzin pracy. Większość sklepów Biedronki działa co najmniej do godziny dwudziestej trzeciej. Już w najbliższych dniach zostaną wybrane placówki, w których zakupy będzie można zrobić do północy a nawet całą dobową. Listę takich placówek znajdziemy na oficjalnej stronie Biedronki.

Lidl

Podobnie jak Biedronka zarówno Lidlu zdecydował się na wydłużenie godzin otwarcia swoich sklepów. Większe miasta zdecydowały się na wprowadzenie także sklepów, które czynne będą całą dobę. Zakupy o każdej porze zrobić mogą mieszkańcy między innymi Warszawy, Łodzi czy Koszalina. W dni powszednie Lidl czynny jest do godziny dwudziestej drugiej a niektóre sklepy nawet do dwudziestej trzeciej.

Auchan

Zakupy w sklepach sieci Auchana zrobimy od poniedziałku do soboty w godzinach od 06:30 do 22:00. Nie wszystkie sklepy zdecydowały się na wprowadzenie zmian, wśród nich znajdziemy między innymi sklep znajdujący się w łódzkiej Manufakturze.

Nie zapominajmy o tym podczas zakupów. Źródło: se.pl
Nie zapominajmy o tym podczas zakupów. Źródło: se.pl
Nie zapominajmy o tym podczas zakupów. Źródło: se.pl

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: SYTUACJA W NASZYM KRAJU JEST NIEZWYKLE TRUDNA. PRZEKROCZYLIŚMY BARIERĘ 10 TYSIĘCY ZAKAŻEŃ. JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ NAJBLIŻSZE DNI

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: PRACOWNICY OCHRONY ZDROWIA SĄ ZAŁAMANI POSTAWĄ WIELU POLAKÓW. JEDNA Z PIELĘGNIAREK WPROST POWIEDZIAŁA, CO MYŚLI O ZACHOWANIU RODAKÓW