Natrafienie na tak niesamowite znalezisko wręcz graniczy z cudem, a w tym przypadku znalazcy mogą mówić o niesamowitym szczęściu. Skarb był ukryty przez 81 lat, wyszło na jaw, że znajduje się w belce stropowej dopiero w trakcie remontu budynku, coś niesamowitego! Znalezienie takiego skarby to prawdziwy traf, jakich mało!

Okazuje się, że niesamowity wręcz skarb został odnaleziony w starym domu na terenie miejscowości Koło w Małopolsce. Są to pamiątki po żołnierzu z Polski, który walczył w wojnie polsko-bolszewickiej na początku XX wieku.

Chodzi o Stanisława Brzezichę, któremu udało się później przeżyć drugą wojnę światową i obóz koncentracyjny w Dachau. Córka bohatera nie mogła uwierzyć w to, czego dowiedziała się o swoim ojcu. Jak informuje serwis Biznes Info, na 128. rocznicę urodzin żołnierza do jego córki, Anny Jandrysiewicz przyjechała prawnuczka ojca, Dorota Rozum (Brzezicha miał dwie żony, pierwsza zginęła podczas drugiej wojny).

Skutkiem tego pani Anna uzyskała cztery odznaczenia - Brązowy Krzyż Zasługi, Medal Pamiątkowy za wojnę polsko-bolszewicką, Medal Dziesięciolecia Odzyskanej Niepodległości, i również Brązowy Medal Za Długoletnią Służbę (10-letnią). Jednak jej uwagę przykuł niesamowity skarb - legitymacja Związku Podoficerów Rezerwy.

Ponad 80 lat czekał na odkrycie, wielki skarb znaleziony w stropie budynku. Gdyby nie remont, nikt by go nie odkrył

Historycy podejrzewają, że dokument celowo ukryto przed drugą wojną światową ze względu na częste i liczne rabunki. Pani Anna traktuje pamiątki po ojcu niemal jak relikwie i zajmują honorowe miejsce w jej domu.

„Dzięki prawnuczce ojca udało się to odnaleźć i wiadomo dzięki temu coś więcej o ojcu, który był bardzo skromny i w ogóle nie wspominał o tych wydarzeniach. Podobnie było np. o jego pobycie w Dachau. Też nie chciał o tym wspominać. Ojciec był tam jako więzień polityczny” - wyjaśniała Anna Jandrysiewicz.

Jak informował portal "Życie ": DO INTERNETU TRAFIŁO ZDUMIEWAJĄCE NAGRANIE Z POLICYJNEJ INTERWENCJI. POLICJANCI CHCIELI DAĆ MANDAT ZA BRAK MASECZKI, CO STAŁO SIĘ PÓŹNIEJ ZDUMIEWA

Przypomnij sobie: POLACY NIE BĘDĄ ZADOWOLENI, POJAWIŁY SIĘ NOWE STAWKI ZA WYWÓZ ŚMIECI. SZCZEGÓLNIE DOTKLIWA PODWYŻKA DLA WIELODZIETNYCH RODZIN, POTĘŻNE SUMY

Portal "Życie " pisał również: DUŻA GRUPA POLAKÓW OD CZWARTKU BĘDZIE MOGŁA STARAĆ SIĘ O WYŻSZE ŚWIADCZENIA. JAK OTRZYMAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE? TRZEBA SPEŁNIAĆ JEDEN WARUNEK