Epidemia koronawirusa całkowicie zmieniła nasze funkcjonowanie i bardzo wiele nowości wniosła również do życia duchowego i religijnego Polaków. Przez szereg tygodni nie mogliśmy udać się do kościołów na mszę świętą ze względu na kwarantannę i restrykcyjne obostrzenia, tegoroczne obchody Wielkanocy zdumiewały, a do dziś w wielu miejscach Polski odbywają się zaległe Pierwsze Komunie.

Choć obecnie nie ma tak silnych restrykcji, a ciało Chrystusa można już przyjmować, gdyż po czasie duchowni mogli odejść od „komunii duchowej” to zalecenia Konferencji Episkopatu Polski są jasne – powszechną praktyką powinna być komunia przyjmowana przez wiernych na rękę, aby możliwie unikać kontaktu księdza bądź szafarza z drogami oddechowymi i ustami wiernych podczas mszy.
Jednak wielu duchownych uważa, że to „ewangelicki wynalazek” i obraza dla samego Boga, nie stosując się tym samym do zalecenia KEP i często narażając na utratę zdrowia i życia wielu Polaków, szczególnie osoby starsze.

Na temat takiego podejścia duchownych wypowiedział się niedawno ojciec Paweł Gużyński, dominikanin. Jego opinia o takiej postawie wielu księży jest bardzo mocna!

Ojciec Paweł Gużyński o podejściu księży do „komunii na rękę”. Mocne słowa!

Jak skomentował w rozmowie z dziennikarzami Wirtualnej Polski w programie „Newsroom” dominikanin Paweł Gużyński przekonywał, że w takiej formie udzielania sakramentu nie ma absolutnie nic złego, a zastosowanie się do zalecanej przez KEP praktyki jest wyrazem miłości i troski do bliźniego.

„Wśród wiernych i księży są tendencje do tego, by mówić, że jest to wręcz obrażanie Pana Boga. To jest przykład przerostu pobożności nad kompetencją, a wręcz powiedziałbym, że głupoty i ideologizacji wiary” – mocno wyraził się zakonnik, cytowany przez portal o2.

Podał również przykład Holandii, gdzie wierni przyjmują komunię na rękę, a od kapłana oddziela ich szyba z pleksi! Ciało Chrystusa podaje się przez niewielki otwór za pomocą pęsety. Według niektórych może to być przesada, ale nikt nie kwestionuje niebezpieczeństwa zarażenia.

Jak informował portal "Życie ": DO INTERNETU TRAFIŁO ZDUMIEWAJĄCE NAGRANIE Z POLICYJNEJ INTERWENCJI. POLICJANCI CHCIELI DAĆ MANDAT ZA BRAK MASECZKI, CO STAŁO SIĘ PÓŹNIEJ ZDUMIEWA

Przypomnij sobie: POLACY NIE BĘDĄ ZADOWOLENI, POJAWIŁY SIĘ NOWE STAWKI ZA WYWÓZ ŚMIECI. SZCZEGÓLNIE DOTKLIWA PODWYŻKA DLA WIELODZIETNYCH RODZIN, POTĘŻNE SUMY

Portal "Życie " pisał również: DUŻA GRUPA POLAKÓW OD CZWARTKU BĘDZIE MOGŁA STARAĆ SIĘ O WYŻSZE ŚWIADCZENIA. JAK OTRZYMAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE? TRZEBA SPEŁNIAĆ JEDEN WARUNEK