W środowy poranek w sporej części kraju nadal obowiązują alerty o intensywnych opadach deszczu. Najśilniej popadać ma na Dolnym Śląsku, więc czerwony alert trzeciego stopnia został wydany dla powiatu kłodzkiego. IMGW pilnie ostrzega także przed silnym i porywistym wiatrem, m.in. na Pomorzu, gdzie jego prędkość może osiągnąć nawet 95 km/h.

Nie mozna zignorować tych ostrzeżeń

Ostrzeżenia drugiego stopnia dotyczące występowania bardzo intensywnych opadów deszczu obowiązują w środę 14 października w kilku powiatach wielkopolskich oraz na całym obszarze województw: śląskiego, opolskiego oraz dolnośląskiego.

Najwięcej problemów związanych ze zjawiskami atmosferycznymi będą mieli mieszkańcy powiatu kłodzkiego na Dolnym Śląsku. Tam właśnie już dzisiaj, w środę 14 października obowiązuje alert czerwony.

Facebookowy opis Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie pozostawia złudzeń.

Kolejny dzień dynamicznej sytuacji pogodowej. Stany wody wciąż rosną. Przypominamy o obowiązujących ostrzeżeniach: 🌧meteorologicznych: przed intensywnymi opadami deszczu do 90 mm w czasie 24 h oraz przed silnym wiatrem do 90 km/h. 🌊hydrologicznych: przed wezbraniem z przekroczeniem stanów ostrzegawczych i wezbraniem z przekroczeniem stanów alarmowych. ⚠️O godz. 09:00 czasu lokalnego na 51 stacjach przekroczony jest stan alarmowy, natomiast w 86 profilach stan ostrzegawczy. Najwięcej z tych stacji znajduje się na południu kraju: w woj. śląskim, dolnośląskim, małopolskim i opolskim. Wody cały czas przybywa. Dla zlewni Przemszy w woj. śląskim stopień ostrzeżenia został podniesiony z 2 na 3. 🔺Wzrastają stany wody na wodowskazach morskich. Na Żuławach i Zalewie Wiślanym stopień ostrzeżenia został podniesiony z 2 na 3. UWAGA na sztorm na Bałtyku.

⚠️Kolejny dzień dynamicznej sytuacji pogodowej. Stany wody wciąż rosną. Przypominamy o obowiązujących...

Posted by Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB on Wednesday, October 14, 2020

Jesteście gotowi na ulewy?

O tym się mówi: Robert Lewandowski świętuje zdobycie Złotego Pucharu.W sieci pojawiło się "łóżkowe" zdjęcie Lewego. To nie Anna mu towarzyszyła

Zerknij: Ta para pobrała się po 10 latach narzeczeństwa. Okoliczności ich ślubu wyciskają łzy z oczu