Kontrowersyjne zdjęcie z ostatniego Konferencji Episkopatu Polski obiegło siec w poniedziałek. Jak się okazuje na echa nieodpowiedzialnego zachowania nie musieliśmy długo czekać. Arcybiskup Wiktor Skworc, który uczestniczył w uroczystych obchodach ma koronawirusa.

387 Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Duchowni bez maseczek

Ostatnio odbyło się 387 Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. W internecie pojawiły się zdjęcia z uroczystości. Rozpętała się burza. Powód? Na grupowym zdjęciu żaden z duchownych nie miał na sobie maseczki ochronnej.

Fotografia, którą pochwaliło się biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski przedstawia aż 81 biskupów. Na twarzy żadnego z nich nie ma maseczki. Ponadto duchowni stoją ramię w ramię. Nie ma więc mowy o zachowaniu nawet 1,5m dystansu.

Biskupi zachęcają wiernych, aby uczestniczyli we mszach, źródło: Archivo Radio Vaticana
Biskupi zachęcają wiernych, aby uczestniczyli we mszach, źródło: Archivo Radio Vaticana
Biskupi zachęcają wiernych, aby uczestniczyli we mszach, źródło: Archivo Radio Vaticana

Jeden z biskupów z koronawirusem

Jak się okazuje na echa nieodpowiedzialnego zachowania nie musieliśmy długo czekać. Arcybiskup Wiktor Skworc, który uczestniczył w uroczystych obchodach ma koronawirusa. Duchowny "przebywa aktualnie w izolacji domowej i podlega wskazaniom i procedurom służb sanitarnych".

- Ksiądz arcybiskup skontaktował się ze służbami sanitarnymi. Zastosujemy się do wszelkich poleceń służb, ale na razie nie mamy od nich sygnałów o ewentualnej koniecznej kwarantannie dla biskupów - mówił rzecznik KEP, ks. Leszek Gęsiak SJ.

To też może cię zainteresować: Wzburzona Kinga Rusin w mocnych słowach odpiera zarzuty internautów. Zdjęcie dziennikarki wywołało prawdziwą burzę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tysiącom emerytów obcięto emerytury. Liczą na przełom w ich sprawie i zmianę wysokości świadczeń