W ostatnim czasie pandemia koronawirusa zatacza coraz szersze kręgi. Tylko dziś ogłoszono, że 5 068 osób otrzymało dodatnie wyniki testów na COVID-19 zaledwie w ciągu ostatniej doby.

Łączna liczba zarażeń w Polsce od rozpoczęcia pandemii to już 135 278 osób, zaś przebadanych – ponad 3,5 miliona osób.

Mateusz Morawiecki jest na kwarantannie

Obecnie 33 533 osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym, z kolei aż 212 446 pozostaje na kwarantannie. Wśród tych ostatnich jest też… Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki/screen Twitter
Mateusz Morawiecki/screen Twitter
Mateusz Morawiecki/screen Twitter

Na Facebooku pojawił się krótki filmik, w którym premier ujawnił, że 9 października miał kontakt z jednym z zarażonych COVID-19. Właśnie dlatego obecnie przebywa on na kwarantannie.

- Jestem w stałym kontakcie ze współpracownikami i wszystkimi służbami – podkreślał premier, dając do zrozumienia, że praca rządu przebiega całkowicie normlanie.

- Uważajmy na siebie i bądźmy odpowiedzialni – apelował do Polaków. Portal Interia informuje, iżostanowiono, że następne posiedzenie Rady Ministrów będzie przeprowadzone w formie wideokonferencji

Źródło: interia.pl
Źródło: interia.pl

„Kwarantanna premiera jest następstwem potwierdzenia dzisiaj rano zarażenia u osoby, z którą miał kontakt w ostatni piątek 9 października. U premiera nie stwierdzono dotychczas zachorowania na COVID-19. Nie ma też objawów choroby” – poinformował Piotr Muller, rzecznik rządu.

Póki co u Mateusza Morawieckiego nie przeprowadzono jeszcze testu na obecność koronawirusa, zarażenie nie jest więc jeszcze ani oficjalnie potwierdzone, ani wykluczone.

- W odpowiednim czasie test zostanie przeprowadzony – podkreślił zapytany o to rzecznik rządu Piotr Muller.

Przypomnij sobie o… ŻONA KAROLA STRASBURGERA ZDOBYŁA SIĘ NA SZCZERE WYZNANIE. JAK NAPRAWDĘ WYGLĄ JEJ ŻYCIE Z DUŻO STARSZYM PARTNEREM

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: MIESZKAŃCY NIE PRZESTRZEGAJĄ ZASAD ŻÓŁTEJ STREFY? DO KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ WRACAJĄ KONTROLE POLICJI

Portal Życie pisał również o… RZĄDOWE CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA INFORMUJE WSZYSTKICH POLAKÓW O NIEBEZPIECZEŃSTWIE. SYTUACJA W CAŁYM KRAJU MOŻE BYĆ BARDZO TRUDNA