Sytuacja spowodowana przez koronawirusa daje się we znaki nam wszystkim i sprawia, że nie możemy być pewni, co wydarzy się jutro. Właśnie dlatego Polacy z niepokojem obserwują rosnące słupki zarażeń i zastanawiają się, czy czeka nas kolejny lockdown.

Póki co władze mówią o tym, że nie szykują jeszcze jednej narodowej kwarantanny, a specjaliści zwracają uwagę, że Polska jako kraj nie może sobie na nią pozwolić. Jednak sporo mówi się o zdalnej nauce w szkołach, spekuluje się także, że lada chwila będzie ona prowadzona w tym trybie w całej Polsce. Czy jest na to szansa?

Wicepremier szczerze na temat wprowadzenia nauki zdalnej

Stanowisko w sprawie nauki zdalnej zajął wicepremier, Piotr Gliński. Jak zauważa portal Pikio, może się to nie spodobać wielu Polakom.

Piotr Gliński. Źródło: Youtube
Piotr Gliński. Źródło: Youtube
Piotr Gliński. Źródło: Youtube

Minęło już 1,5 miesiąca nauki w szkołach. To pełen emocji okres, szczególnie ze względu na fakt, że kolejne placówki przechodzą na tryb zdalny lub hybrydowy, gdyż co jakiś czas odkrywa się kolejnych zarażonych, którzy do nich uczęszczali.

Nauczyciele, rodzice i uczniowie żyją w strachu i niepewności – wszak transmisja koronawirusa w tak dużych skupiskach ludzi jest dużo łatwiejsza, a szkoła może szybko stać się kolejnym ogniskiem zarażeń. Czy rząd zamknie placówki oświatowe?

- Nie planujemy (zamykania szkół – przyp. red.) – oznajmił wicepremier Piotr Gliński podczas jednego z wywiadów.

- Mniej niż 2% szkół pracuje w systemach mieszanych czy online – zauważył.

Słowa Glińskiego wywołały burzę. Wicepremier został zapytany również o to, co z cmentarzami na Wszystkich Świętych.

- W Polsce na 1 listopada cmentarzy zamknąć nie możemy – wyjaśnił.

Spytano go również, co z sytuacją kin oraz teatrów, w których obecnie może przebywać tylko 25% widowni.

- Jesteśmy w sytuacji pandemii, sytuacja jest poważna. Nawet wczoraj dzwoniłem do GIS - czy można zwiększyć ewentualnie ten procent. Nie. Specjaliści powiedzieli, że to jest absolutnie niemożliwe – wyznał.

Przypomnij sobie o… ŻONA KAROLA STRASBURGERA ZDOBYŁA SIĘ NA SZCZERE WYZNANIE. JAK NAPRAWDĘ WYGLĄ JEJ ŻYCIE Z DUŻO STARSZYM PARTNEREM

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: MIESZKAŃCY NIE PRZESTRZEGAJĄ ZASAD ŻÓŁTEJ STREFY? DO KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ WRACAJĄ KONTROLE POLICJI

Portal Życie pisał również o… RZĄDOWE CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA INFORMUJE WSZYSTKICH POLAKÓW O NIEBEZPIECZEŃSTWIE. SYTUACJA W CAŁYM KRAJU MOŻE BYĆ BARDZO TRUDNA