Elżbieta Jaworowicz jest postacią, którą znają niemal wszyscy Polacy. Popularna prowadząca programu „Sprawa dla reportera” jest jedną z gwiazd polskiej telewizji.

Dziennikarka prowadzi program „Sprawa dla reportera”, który emitowany jest na antenie TVP1, od wielu lat - od 1984 roku.

I choć jej program miał także przerwy w emisji, to Elżbieta Jaworowicz zawsze mogła cieszyć się zainteresowaniem widzów, którzy z chęcią obserwowali jej poczynania.

Popularna dziennikarka nazywana bywa także ikoną elegancji oraz klasy – wszystko dzięki swojemu taktownemu zachowaniu. Dodatkowym atutem publicystki jest fakt, że niezależnie od tego, jaki jest status społeczny czy majątkowy jej rozmówców, traktuje ich jak równych sobie.

Elżbieta Jaworowicz, screen: Pikio
Elżbieta Jaworowicz, screen: Pikio
Elżbieta Jaworowicz, screen: Pikio

Elżbieta Jaworowicz jakiej nie znamy

Jaworowicz chętnie angażuje się w sprawy związane z programem. Dziennikarka załatwia wszystkie sprawy osobiście, nie telefonicznie. Teraz, kiedy w kraju panuje pandemia koronawirusa, Jaworowicz korzysta z komunikatorów i wideorozmów.

- Nie tworzy materiałów na podstawie rozmów telefonicznych, a jeździ po całej Polsce i angażuje się w konflikty, mimo że często ludzie potrafią być wobec niej agresywni. Zna wszystkich swoich bohaterów, żyje ich sprawami. W jej oczach często widać łzy... – chwalą ją współpracownicy.

Elżbieta Jaworowicz/screen YouTube
Elżbieta Jaworowicz/screen YouTube

- Człowiek ma jedno życie i decyduje, co chce w nim robić. Mogłabym żyć inaczej, wygodniej, ale po co? Sił i energii mam mnóstwo, jeśli tylko zdrowie będzie mi dopisywać, to jeszcze długo nie zwolnię tempa – powiedziała sama Jaworowicz.

Jak informował portal "Życie ": NIETYPOWY APEL PAPIEŻA FRANCISZKA. NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKICH SŁÓW. GŁOWA KOŚCIOŁA PORUSZYŁA NIEZWYKLE WAŻNY TEMAT DLA WSZYSTKICH LUDZI NA ŚWIECIE