Jak podaje "Super Express", najbliższe dni przyniosą zimę także w niższych partiach gór. Czy powinniśmy już szykować się na sezon zimowy?

Zima się zbliża wielkimi krokami

Obszary wysokiego ciśnienia nad Rosją oraz na południowym zachodzie. Nad pozostałą częścią Europy, również nad Polską niże z frontami atmosferycznymi. Napłynie do nas ciepła i wilgotna masa powietrza. Będzie w Europie słonecznie jedynie na południowym zachodzie, nad pozostałym obszarem więcej chmur, pokazać się może nad wyspami brytyjskimi w centrum oraz na Bałkanach.

Na termometrach od 10 stopni w Warszawie do 25 w Atenach. A teraz sprawdź, jaka pogoda zapowiada się dzisiaj w Polsce.

Prawie w całym kraju zachmurzenie całkowite z opadami deszczu. W centrum i na Mazowszu opady mogą być okresami intensywne, na przejaśnienia mogą liczyć mieszkańcy na Pomorzu i na zachodzie. 10 stopni we Wrocławiu i centrum do 14:15, przy wschodniej granicy powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków. Niewielki spadek ciśnienia na barometrach 1014 hektopaskali.

Polscy Łowcy Burz przekazują szczegółowe doniesienia na Facebooku.

najmocniej będzie padać w ciągu dnia w pasie od Śląska po Mazowsze. Największa suma opadów wystąpi w Beskidach, gdzie do godz. 20 w poniedziałek spadnie około 40-55 mm deszczu. Spore sumy obserwowane będą także na obszarze od Śląska po południe woj. mazowieckiego i łódzkiego - do około 20-40 mm. Nie będzie to jednak koniec opadów. Padać będzie również we wtorek i opady nadal będą intensywne. Ostrzeżenia zostaną niebawem rozszerzone również na Dolny Śląsk. Łącznie na południu woj. śląskiego i opolskiego w ciągu 48-72 godzin spadnie do około 70-110 mm deszczu, na południu dolnośląskiego do 40-80 mm. W woj. świętokrzyskim, małopolskim, pozostałych częściach woj. opolskiego, dolnośląskiego, śląskiego, oraz na południu mazowieckiego i łódzkiego sumy mogą osiągać 30-70 mm.

>>> Intensywne opady deszczu w najbliższych dniach! <<< Tegoroczny październik nie pozwala na brak dynamiki w pogodzie....

Posted by Polscy Łowcy Burz on Sunday, October 11, 2020

O tym się mówi: Ivan Komarenko nie odpuszcza. Ostro apeluje do Łukasza Szumowskiego słowami najnowszej piosenki "Mity i kity"

Zerknij: Córka zaczyna spadać z mostu - reakcja taty jest natychmiastowa. Niezwykłe nagranie