Jak w tym roku będzie wyglądał Dzień Wszystkich Świętych? Czy Polacy masowo ruszą na cmentarze 1 listopada, tak jak to było w tradycji? Czy może w tym roku pozostaniemy w domach? Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed możliwością wprowadzenia kolejnych restrykcji i obostrzeń w tym czasie!

Jak wszyscy wiedzą, już za niecały miesiąc przypada jedno z największych świąt w Polsce, który Polacy obchodzą tłumnie. Dzień Wszystkich Świętych poświęcany jest najbliższym, których już nie ma pośród nas.

Zazwyczaj msze święte organizowane były na cmentarzach, jednak teraz, w obliczu pandemii obchodzenie tego dnia w sposób tradycyjny stoi pod znakiem zapytania. Jak Polacy zatem spędzą Dzień Wszystkich Świętych? Czy pozostaniemy w domach?

Dzień Wszystkich Świętych – wielka niewiadoma

Wiceminister zdrowia został zapytany, jak to może wyglądać.

- Na pewno zamknięcie cmentarzy to nie jest rzecz, której byśmy chcieli. (…)To co, możemy robić, to apelować do wszystkich osób, by rozłożyć te wizyty na grobach naszych bliskich w czasie - mówił Waldemar Kraska.

Jak wygląda zatem zdanie Kościoła? Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ksiądz Leszek Gęsiak podkreśla, że przede wszystkim należy respektować wszelkie zalecenia służb, jakie się pojawią.

-Sytuacja rozwija się dynamicznie i jest ekstremalnie zmienna, więc na razie nie ma żadnego oficjalnego stanowiska ani konkretnych zaleceń co do Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, poza wezwaniem, by respektować zalecenia służb sanitarnych - mówił duchowny.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: LIDL PO RAZ KOLEJNY ZASKOCZYŁ WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW MODY. CZĘŚĆ GARDEROBY, KTÓRĄ MOŻNA TAM KUPIĆ DO TEJ PORY BYŁA DOSTĘPNA JEDYNIE W EKSKLUZYWNYCH SKLEPACH

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: ANNA MUCHA ROZPOCZĘŁA WŁAŚNIE PRACE NAD NOWYM PROJEKTEM WRAZ ZE SWOIM BYŁYM I OBECNYM PARTNEREM. INTERNAUCI SĄ BARDZO MOCNO ROZBAWIENI CAŁĄ TĄ SYTUACJĄ

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: NIEZNANE DOTYCHCZAS INFORMACJE O URSZULI DUDZIAK WŁAŚNIE UJRZAŁY ŚWIATŁO DZIENNE. CHODZI O JEJ CÓRKĘ, KTÓRA DO NIEDAWNA ZMAGAŁA SIĘ Z POWAŻNYM SCHORZENIEM