Uwaga! Niebywale ważna informacja właśnie pojawiła się na oficjalnej stronie Kancelarii Premiera. Znane wszystkim obostrzenia, które obowiązują w całej Polsce zostały rozszerzone o jeszcze jeden – o co chodzi? O czym jeszcze trzeba pamiętać? Każdy koniecznie musi to przeczytać.

Jak powszechnie wiadomo, sytuacja epidemiologiczna w Polsce od niedawna staje się naprawdę kiepska – z tego względu od soboty, 10 października cała Polska stała się żółtą strefą, poza obszarami znajdującymi się w czerwonej.

Właśnie w tej najbardziej narażonej strefie znajduje się aktualnie większość dużych polskich miast – należy zatem nosić tam maseczki w każdej przestrzeni publicznej, nawet otwartej.

Poza obowiązkiem noszenia maseczek obowiązują jeszcze zasady, które zna każdy – jest to zachowanie bezpiecznego dystansu oraz regularna dezynfekcja rąk i powierzchni użytkowych.

Okazuje się, że wprowadzono jeszcze jedną zasadę.

Nowa zasada bezpieczeństwa!

Jak wynika z opublikowanych treści na profilu Ministerstwa Premiera, do trzech podanych wyżej zasad dopisano nową, czwartą. Chodzi o zainstalowanie na swoim smartfonie aplikacji Stop Covid – ProteGO Safe.

Aplikacja ma na celu informować nas o sytuacji, kiedy mieliśmy kontakt z osobą zarażoną. Rzecznik kancelarii, Wojciech Andrusiewicz wyjaśnia, że aplikacja działa w pełni anonimowo, jednak zapamiętuje z jakim użytkownikiem mieliśmy kontakt, a następnie ostrzega, jeśli owa osoba była zakażona.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: LIDL PO RAZ KOLEJNY ZASKOCZYŁ WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW MODY. CZĘŚĆ GARDEROBY, KTÓRĄ MOŻNA TAM KUPIĆ DO TEJ PORY BYŁA DOSTĘPNA JEDYNIE W EKSKLUZYWNYCH SKLEPACH

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: ANNA MUCHA ROZPOCZĘŁA WŁAŚNIE PRACE NAD NOWYM PROJEKTEM WRAZ ZE SWOIM BYŁYM I OBECNYM PARTNEREM. INTERNAUCI SĄ BARDZO MOCNO ROZBAWIENI CAŁĄ TĄ SYTUACJĄ

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: NIEZNANE DOTYCHCZAS INFORMACJE O URSZULI DUDZIAK WŁAŚNIE UJRZAŁY ŚWIATŁO DZIENNE. CHODZI O JEJ CÓRKĘ, KTÓRA DO NIEDAWNA ZMAGAŁA SIĘ Z POWAŻNYM SCHORZENIEM