Polskie Stronnictwo Ludowe planuje złożyć w sejmie projekt ustawy, który miałby ujednolicić system dotyczący zmiany czasu z letniego na zimowy i odwrotnie. Zadaniem projektu jest wprowadzenie jednego konkretnego czasu, po to by nie zmieniać go co sezon.

Jak przyznał Marek Sawicki poseł PSL za zmianą czasu nie stoją żadne przesłanki ekonomiczne. Ponadto zmiany czasowe źle wpływają na zdrowie. Organizm ludzki, który nie ma wystarczająco dużo światła gorzej funkcjonuje.

Zmiana czasu
Zmiana czasu
Zmiana czasu

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

Jak przypomina o2, zmiana czasu z letniego na zimowy w 2020 roku sprawi, że dzień będzie o godzinę krótszy. To już niedługo, co można odczuć także ze względu na fakt, że w otoczeniu zaczyna panować jesienna aura, a kalendarzowa jesień nastanie już 23 września.

W tym roku zegarki przestawiamy w nocy z soboty, 24 października, na niedzielę, 24 października. Będzie to zmiana czasu z 3 w nocy na 2.

Jak podaje WP, Unia Europejska w 2018 roku zadecydowała, że podejmie się wycofania zmiany czasu we wszystkich państwach członkowskich. Parlament Europejski już przegłosował projekt – ostatnia zmiana czasu odbędzie się w 2021 roku.

Dyrektywa nakazuje krajom należącym do UE podjęcie decyzji, który czas będzie w nich obowiązywał, do kwietnia 2020 roku. Możliwe, że cała UE zdecyduje się na wprowadzenie tego samego czasu.

Ostatnia zmiana czasu będzie mieć miejsce w 2021 roku. Zależnie od tego, czy Polska pozostawi na stałe czas letni, czy zimowy, ostatnie przestawianie zegarka będzie nas czekać w nocy z 27 na 28 marca lub w nocy z 30 na 31 października.

Przypomnij sobie o… KRAKÓW: OD LISTOPADA WCHODZĄ PODWYŻKI OPŁAT ZA ŚMIECI. URZĄD PRZYPOMINA O KONIECZNOŚCI ZŁOŻENIA DEKLARACJI