Niestety, sytuacja epidemiologiczna na świecie w związku z pandemią koronawirusa zamiast się poprawiać, jeszcze bardziej się pogarsza. To niezwykle martwi Światową Organizację Zdrowia, która podała nowe, naprawdę druzgocące informacje na temat stanu pandemii. W związku z trudną sytuacją coraz więcej rządów na świecie decyduje się podjąć nowe restrykcje, znacznie mocniejsze niż dotychczas. Zdaniem, WHO tak źle, jak obecnie jeszcze nie było.

Czy jest gorzej niż wiosną, gdy pandemia dopiero się rozkręcała? Według najnowszych informacji, przekazanych przesz szefów Światowej Organizacji Zdrowia realizuje się na naszych oczach czarny scenariusz epidemii.

Pandemia koronawirusa przybiera na sile? WHO z dramatycznymi wieściami!

Jak informuje portal Lelum, WHO przekazało właśnie informacje, które powodują, że wiele osób wpadło w naprawdę minorowy nastrój. Od wielu dni w znacznej części krajów na świecie można zobaczyć tendencję pikującą, jeśli chodzi o nowe zakażenia, ale w ciągu ostatniej doby padł prawdziwy rekord.

Z 7 na 8 października na całym świecie padł rekord zakażeń i jest to dokładnie 338 799 chorych na COVID-19 w ciągu zaledwie 24 godzin. Dotychczasowy najwyższy odczyt pochodził z 3 października i było to 330 340 osób.

Gdzie jest najwięcej zachorowań? Do kraje rozwijające się jak Indie (78 tysięcy) i Brazylia (41 tysięcy), ale i USA – 38 tysięcy czy Francja – 18 tysięcy.

Na całym świecie zachorowało już 36 milionów ludzi na COVID-19, a tyko w czwartek zmarło 5514 osób z potwierdzonym zakażeniem. Od początku pandemii liczy się 1 049 810 zgonów z tego powodu.

WHO bardzo niepokoi się tą sytuacją, która robi się znacznie bardziej dynamiczna niż wiosną, gdy powiadomiono o epidemii. Jednak odnotowuje się znacznie mniej zgonów niż w marcu.

Jak informował portal "Życie": WIELU POLAKÓW DOTKNĘŁY JUŻ BARDZO WYSOKIE MANDATY! MOŻNA STRACIĆ NAWET 5 TYSIĘCY ZŁOTYCH ZA ZŁAMANIE PRAWA, TEGO LEPIEJ SIĘ WYSTRZEGAĆ

Przypomnij sobie: WIELKIE OSZUSTWO CZYHA NA KLIENTÓW JEDNEJ Z SIECI HANDLOWYCH! WŁADZE MARKI OSTRZEGAJĄ, BY NIE UFAĆ FAŁSZYWYM WIADOMOŚCIOM, MOGĄ WYŁUDZAĆ DANE

Portal "Życie" pisał również: UCZNIOWIE MAJĄ SPORY PROBLEM W SZKOŁACH, RODZICE ALARMUJĄ: DZIECI NIE MAJĄ, KIEDY SIĘ UCZYĆ! KURIOZALNY POWÓD, CZY ZNAJDZIE SIĘ ROZWIĄZANIE